S vicemistrem byl set maximem

5. 1. 2023

Prvními zápasy programu extraligy volejbalistek v novém roce byly duely jejího 19. kola. Sokol Šternberk hostil vicemistrovské Královo Pole, a přestože první výhru v tomto ročníku nejvyšší soutěže neukořistil, po výsledku 1:3 sebral favoritovi alespoň jednu sadu.

Do vedení šel ihned hostující favorit (0:2, 2:5), mladé domácí hráčky sice bojovaly (4:5), ale po servisech Hrušecké už ztrácely hrozivých sedm bodů (6:9, 6:13). Závěr setu se pak proměnil v exhibici Králova Pole (9:15, 9:18, 10:18, 10:25), které se tak snadno ujalo vedení 1:0.

Také ve druhém dějství začalo Brno svým hostitelkám rychle bodově unikat (1:4, 4:6, 4:11) a Sokol těžko hledal protizbraně, i když se snažil třeba při podání své kapitánky Chaloupkové (6:13, 8:13). Jenže převaha soupeře byla velká a jen snaha nestačila (10:18, 11:22). Výsledkem byl další příděl, tentokrát poměrem 14:25, a mezistav 0:2.

Až ve třetí části si Šternberk užil pocitu vedení (3:1) a za stavu 7:2 dokonce přinutil trenéra hostí k timeoutu. Sokolky dál kousaly a po dvou esech Kočetkové vedly už 11:3. Při servisu Zuzany Látalové a stavu 13:4 tu byl druhý brněnský oddechový čas. Královo Pole muselo nutně reagovat (14:5, 14:8), jenže mladé domácí volejbalistky nabyly sebevědomí a byly rázem při chuti (17:9). To už se ale rozehřál i favorit a začal stahovat (17:12, 21:20). První dva setboly měly přesto Sokolky (24:22), protivník vyrovnal (24:24), jenže čtvrtý setbol domácí využili a po výsledku 27:25 přece jen snížili.

Odvetou byl drtivý nástup hostů ve čtvrté sadě (2:5, 4:10, 5:13). Když navíc Brno v koncovce přitlačilo (11:18, 11:23), bylo rozhodnuto. Královo Pole i díky výhře 25:14 ovládlo utkání poměrem 3:1.

„Jsem rád, že jsme ve Šternberku uhráli tři body. Nikdy se nám tady nehraje moc dobře a domácí nám opět ukázali, že pro ně žádný zápas není ztracený. Ve třetím setu výborně podávali a my jsme nedokázali hrát náš volejbal,“ ocenil protivníka kouč vítězek Erik Nezhoda.

„První dvě sady mělo Brno převahu ve všech činnostech a bylo to vidět i na výsledku. Asi jsme ještě trochu spali. Až ve třetím setu se nám podařilo hrát naši hru, ale ve čtvrtém už měly zase soupeřky duel naprosto pod kontrolou. Gratuluji jim k vítezství,“ řekl šéf domácí lavičky Jan Drešl.

Brněnské miniturné bude pro Šternberk pokračovat už tuto sobotu 7. ledna, kdy se volejbalistky Sokola představí v rámci 20. extraligového kola na palubovce Šelem. Hrát se bude od 17 hodin.

TJ Sokol Šternberk - VK Královo Pole 1:3 (-10, -14, 25, -14)

Rozhodčí: Peloušek, Trumpeš

Čas: 89 minut

Diváků: 100

Šternberk: Truksová, Chaloupková. Kořínková, N. Látalová, Z. Látalová, Pjantkovská, libero Deninová. Střídaly: Kočetková, Lochová, Vyjídáková

Královo Pole: Hrušecká, Pelikánová, Bukovská, Stojkovićová, Nikolová, Kuníková, libera Digrinová, Šmardoví. Střídaly: Kamasová, Rožnovjaková, Vítková