Se Šelmami opět aspoň za bod

4. 11. 2021

V předehrávce 17. extraligového kola přivítaly volejbalistky Sokola Šternberk tým brněnských Šelem. Tedy protivníka, jemuž před necelými dvěma týdny dokázaly na jeho palubovce vzít bod. A historie se opakovala také ve šternberské hale Ecce Homo. Sokol po dramatickém průběhu znovu zapisuje jeden cenný ligový bod, když soupeřkám z jihomoravské metropole podlehl 2:3.

V úvodním setu se vedení dlouho přelévalo ze strany na stranu; více ze hry měly sice po většinu času Šternberanky (12:8, 16:12), hosté však vždy dokázali ztrátu smazat. To se stalo i při nejnadějnějším úniku Sokola (19:14), vzápětí to totiž bylo opět 20:20. Teprve potom domácí tým zaslouženě získal hru na svou stranu - 25:20.

Druhé dějství naopak pro sebe začaly převažovat Šelmy pěti body při podání své současné a bývalé šternberské kapitánky Novákové (7:6, 7:11). Sokol už nestačil zareagovat, naopak utrpěl další bodovou šňůru (12:16, 12:21) a poměrně hladce prohrál 15:25.

Také ve třetí části duelu se hrálo podle brněnských not. Po servisech Komárkové (4:4, 4:10) Šelmy postupně navyšovaly náskok až na deset bodů (10:20) a v bezproblémové koncovce převzaly otěže zápasu - 13:25 a 1:2.

Další velké drama přinesl až čtvrtý set; od stavu 14:14 podávala domácí Herdová a svou pozici opouštěla až při vedení 20:14. To Šternberku stačilo a po vítězství 25:22 bylo vyrovnáno.

Rozhodující tiebreak už se téměř celý odehrával v režii hostů, kteří prakticky neustále mírně vedli. Naposledy vyrovnáno bylo za stavu 8:8, potom už hrály především Šelmy (8:11, 9:13). Po výsledku 10:15 a 2:3 se dva body stěhují do Brna.

„Jsme rády, že jsme to zvládly vítězně. Škoda prohraného čtvrtého setu, mohly jsme si odvézt tři body. Vážíme si ale i tohoto vítězství, Šternberk má mladý a perspektivní bojovný tým. Bojovaly jsme i s tím, že kvůli marodce neměly kompletní sestavu,“ uvedla trenérka Brňanek Markéta Chlumská.

„Oba týmy dnes hrály v oslabení, zápas byl takový trochu kočkopes, hrálo se hodně na houpačce. Volejbal nebyl moc líbivý a jsem rád, že jsme nakonec uhráli alespoň bod,“ řekl domácí kouč Jan Drešl.

V sobotu 6. listopadu se Šternberanky představí od 17 hodin v rámci 11. ligového kola na palubovce svého sokolského rivala Frýdku-Místku.

TJ Sokol Šternberk - VK Šelmy Brno 2:3 (20, -15, -13, 22, -10)

Rozhodčí: Gall, Grabovský

Čas: 114 minut

Diváků: 80

Šternberk: Z. Látalová, Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kořínková, N. Látalová, libero Slavíková. Střídaly: Abendroth, Vyjídáková.

Brno: Nováková, Pluhařová, Podhrázká, Borovcová, Komárková, Širůčková, libero Chevalierová. Střídala: Benediktová.