Série s favority body nepřináší, Ostrava si veze domů všechny tři

3. 11. 2019

Po venkovních prohrách v Prostějově a Brně čekal volejbalistky Sokola Šternberk v 9. kole extraligy návrat do domácí haly, ale také další duel proti spolufavoritkám nejvyšší soutěže. Třetí Ostrava byla opět nad síly Hanaček a domů si odváží vítězství 3:0.

Po vyrovnaném úvodu prvního setu se ve Šternberku do většího trháku dostaly jako první hostující volejbalistky (6:7, 6:10) a i přes občasné dotáhnutí domácího celku (10:11, 18:20) už k vyrovnání nedošlo; Ostrava získala úvodní dějství 25:20.

Také začátek druhé sady patřil hostům (1:4, 4:10). Znovu Sokol zabojoval o kontakt (10:11), ovšem po šňůře servisů Kašparové (11:12, 11:16) bylo o osudu druhé části střetnutí prakticky rozhodnuto – 19:25.

I ve třetím dějství měl favorit stále mírně navrch (4:6, 8:11). A opět přišla klíčová pasáž, tentokrát při podání ostravské Nečasové (12:13, 12:17) a Šternberanky už nenašly sílu na odpověď. Po porážce 20:25 skončil zápas podle papírových předpokladů 0:3.

„Byli jsme lepší ve všech herních činnostech a měli celý zápas pod kontrolou. Šternberk hraje většinou lépe doma než venku, ale i tak jsme jej drželi obranou a servisem. Děkujeme fanouškům, že za námi jezdí i ven,“ chválil hráčky i příznivce šéf ostravské lavičky Zdeněk Pommer.

„V celém utkání jsme tahali za kratší konec a soupeř byl stále o krok před námi. Největší rozdíl byl na bloku, v této činnosti jsme prohráli 6 proti 15. Přestože jsme hráli před domácím publikem, tak jsme hodně tápali a kazili na bloku. Naopak můžu být spokojený s přihrávkou a věřím, že se náš celkový výkon spraví před ligovými odvetami,“ doufá domácí kormidelník Jan Drešl.

Druhý domácí duel v řadě odehraje Šternberk příští sobotu 9. listopadu proti Frýdku-Místku. Sokolské derby začne v obvyklých pět hodin odpoledne.


TJ Sokol Šternberk – TJ Ostrava 0:3 (-20, -19, -20)

Rozhodčí: Horký, Trumpeš

Čas: 72 minut

Diváků: 120

Šternberk: Sifferlenová, Kofieová, Šmídová, Karabinovičová, Kneiflová, Schandlová, libero Zilbermanová. Střídaly: Mazurová, Gogová, Ambrůzová, Kamidinová.

Ostrava: Faltínová, Zemanová, Kašparová, Kojdová, Nečasová, Wanczyková, libero Chevalierová. Střídaly: Pospíšilová, Žolnerčíková, Žarnovická, Adamčíková.