Série těsně prohraných setů pokračuje. Tentokrát v Brně

5. 11. 2022

Po porážce v Přerově nastoupil Sokol Šternberk v 8.mkole extraligy v Brně proti Královu Poli, které si potřebovalo spravit reputaci po kolapsu v Olomouci. Sokolky opět v okleštěné sestavě bohužel znovu nezvládly dotáhnout vyrovnané sety do vítězného konce a prohrály 0:3.

Do zápasu lépe vstoupily domácí Královopolanky (4:1), Šternberk se ale rychle dotáhl (6:6). Oba týmy se přetahovaly o každý bod (13:13), pak to však byl hostující tým, který si vytvořil tříbodový náskok (13:16). Brno ho při podání Koulisiani smazalo (18:17) a poté, co přidala eso Nikolova, vedly domácí 21:18. Šternberk ještě sice srovnal na 21:21, na víc už ale v setu nestačilo - 25:22.

Ve druhém dějství se hostující volejbalistky dostaly do vedení 8:5. Královo Pole se sice po dvou úspěšných blocích soupeřkám přiblížilo (7:8), ty ale srovnání dlouho nepřipustily (10:13, 15:17). Vyrovnat se Jihomoravankám podařilo až po smeči Bukovské (17:17), Šternberk však poté znovu odskočil (19:21) a přinutil trenéry KP k oddechovému času. Od stavu 20:23 už ale družstvo Erika Nezhody soupeřky k ničemu nepustilo, přímý bod z podání dala Stojkovićová a na servisu už zůstala, i díky úspěšným blokům a útoku svých spoluhráček, až do konce setu (25:23).

Domácí hráčky to povzbudilo a do další sady vlétly v mnohem větší herní pohodě než soupeřky (8:4), které si za stavu 12:5 braly už druhý timeout. KP Brno náskok dál navyšovalo (16:8), a i když se Šternberku vzápětí podařila čtyřbodová šňůra (16:12), na srovnání byl krátký. Do koncovky vstupovali domácí s pohodlným náskokem (20:13) a jasně si pak už dokráčeli k výhře 25:16 a k prvním třem vítězným bodům v letošní sezoně.

„Do utkání jsme šli s tím, že bychom tu chtěli uhrát nějaký bod. Udělali jsme si i dobrou přípravu, což bylo v prvních dvou setech vidět. Na holky jsem ale malinko naštvaný, protože nedodržely některé pokyny. Nejvíc mě mrzí koncovka druhého setu, která by možná zasloužila výhru pro nás. Soupeř měl ale štěstí a pak už bylo utkání zcela v jeho režii,“ uznal šternberský kormidelník Jan Drešl.

„Je to pro nás důležitá výhra. V přípravě jsme se na tohle utkání soustředili možná víc než na Olomouc. Děkuji hlavně skvělému publiku, které nás hnalo vpřed, a budu moc rád, když dorazí v tak hojném počtu i příště. Těší mě, že jsme společně celý tým zvládli dvě těžké koncovky,“ uvedl šéf brněnského týmu Erik Nezhoda.

Také další ligový soupeř Šternberka bude z Brna. Ve čtvrtek 10. listopadu přivítá Sokol v rámci 9. kola nejvyšší domácí soutěže ve své hale Ecce Homo družstvo Šelem.

VK Královo Pole - TJ Sokol Šternberk 3:0 (22, 23, 16)

Rozhodčí: Peloušek, Novák

Čas: 74 minut

Diváků: 425

Královo Pole: Hrušecká, Borrerová, Bukovská, Koulisiani, Nikolová, Kuníková, libero Digrinová. Střídaly: Stojkovićová, Prchalová

Šternberk: Ramajová, N. Látalová, Kořínková, Kočetková, Weidenthalerová, Z. Látalová, libero Chaloupková. Střídaly: Vyjídáková, Truksová