Sérii o deváté extraligové místo načínáme prohrou ve Frýdku-Místku

6. 3. 2021

Volejbalistky Sokola Šternberk vstoupily do série o konečné deváté místo v letošním ročníku extraligy porážkou. Ve Frýdku-Místku sice v úvodním duelu série hrané na tři vítězství získaly první set, další tři však patřily domácímu družstvu.

Po vyrovnaném úvodu střetnutí (6:6) se jako první osmělily Hanačky, které postupně navyšovaly své vedení (7:11, 8:14) až na rozdíl osmi bodů (11:19). Jenže pak se na servis postavila exšternberská Borovcová a i díky jejím dvěma esům domácí vyrovnali na 19:19. Do koncovky však přesto lépe vstoupili hosté (19:22), kteří měli za stavu 22:24 dva setboly, ale proměnili až ten čtvrtý - 25:27 a 0:1.

Druhé dějství dlouho kopírovalo průběh toho prvního: tým z nejmenšího ligového města měl opět zpočátku navrch (12:16), znovu jej však zastavila podávající Borovcová (18:16). Tentokrát v závěru více tlačily hráčky Frýdku-Místku (21:17, 22:19), Šternberanky sice ještě srovnaly (23:23), ovšem konečné prohře 24:26 zabránit nedokázaly.

Domácí volejbalistky se vyrovnáním dostaly do větší pohody a ve třetí sadě šly brzy do čtyřbodového trháku (9:5, 14:10). Hosté se však dokázali dotáhnout (16:15) a před koncovkou se čtyřmi body v řadě dokonce na chvíli ujali vedení (20:17, 20:21). Jenže Frýdek bleskurychle odpověděl (23:21) díky zisku posledních dvou bodů v setu a vítězství 25:22 průběh střetnutí otočil.

Čtvrtá část duelu už se odehrávala zcela v domácí režii. Po podáních Staňkové to bylo 10:5, krátké šternberské povstání (10:8, 12:10) zase rychle utnula servírující Uhrová (16:10); Frýdek-Místek ovládl čtvrtou sadu s přehledem 25:16 a celý zápas 3:1.

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a díky slušné hře jsme si vypracovali výrazný bodový náskok. Jenže potom jsme se dopustili řady nevynucených a dětských chyb a soupeř srovnal. Sice jsme koncovku se štěstím uhráli, ale protivníka jsme už nastartovali. Druhá sada se ještě tahala a rozhodovaly ji maličkosti, ale našich chyb přibývalo a ve čtvrtém setu už jsme tradičně odpadli. Hodně nás sráží nezkušenost a zbytečné chyby. S ohledem na mládí týmu to ale nebyl úplně špatný výkon. Jedeme dál, ještě zdaleka nekončíme,“ řekl trenér Šternberanek Jan Drešl.

„Byl to bojovný zápas se zápletkami v koncovkách, což pomůže oběma družstvům. Jen více takových koncovek. Teď to chce potvrdit výhru na půdě soupeře. Gratuluji celému našemu týmu,“ uvedl domácí kouč Leoš Chalupa.

Série o deváté extraligové místo bude pokračovat v úterý 9. března od 17.30 ve šternberské hale Ecce Homo.

TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Sokol Šternberk 3:1 (-25, 24, 22, 16)

Rozhodčí: Trumpeš, Horký

Čas: 109 minut

Diváků: 0

Frýdek-Místek: Uhrová, Petrová, Hadáčková, Šnellyová, Borovcová, Mitrega-Mamicová, libero Teperová. Střídaly: Staňková, Pavelková, Tkáčová.

Šternberk: Abendroth, Herdová, Kořínková, Wańczyková, N. Látalová, Kamidinová, libero: Slavíková. Střídaly: Z. Látalová, Vyjídáková.