Sezona se blíží. Volejbalistkám Šternberka začíná letní dřina

30. 7. 2021

Tradičně hned na začátku srpna zahajují letní přípravu na novou soutěžní sezonu extraligové volejbalistky TJ Sokol Šternberk. Tým z nejmenšího ligového města pod šternberským hradem se poprvé sejde dokonce už v neděli 1. srpna. Bohužel už bez polské univerzálky Aleksandry Wańczykové, která na Hané musela skončit z ekonomických důvodů.

„Hned na začátku projdou děvčata výkonnostními testy, aby bylo jasné, zda se poctivě připravovala, nebo jen odpočívala. Dopoledne budeme pilovat kondici v posilovně a odpoledne se v hale budeme věnovat volejbalu,“ říká kouč Sokola Jan Drešl.

Jeho svěřenkyně čeká příprava ve vícedenních blocích proložených volnem a také několik turnajů a přátelských zápasů, které je zavedou i na Slovensko a do Polska. Vyvrcholením herní přípravy bude tradičně výborně obsazený Tomi-Remont Cup v Olomouci. „Vzhledem k tomu, že nejstarší hráčka v kádru má 23 roků a nejmladší 15, tak se po volejbalové stránce budeme zaměřovat komplexně na všechno od základní techniky až po souhru týmu. Naše kondiční trenérka Hanka Stratilová má pak za úkol zvýšení síly, dynamiky a zlepšení kondice holek. Také prověříme reflexi, rychlost a nesmí chybět ani rozvoj mobility,“ popisuje Drešl.

Ten už nebude mít k dispozici zkušenou polskou univerzálku Aleksandru Wańczykovou, s níž musel skromný klub ukončit smlouvu. Důvodem je snížení podpory ze strany municipalit a sportovního svazu, které se v době pokoronavirové krize nevyhnulo ani šternberskému volejbalu. „Určitě chci Aleksandře poděkovat za práci, kterou pro nás odvedla, a přeji jí spoustu dalších úspěchů jak po sportovní, tak i osobní stránce. Každopádně na začátku přípravy nás bude jen asi polovina a teprve během následných dvou týdnu se připojí další hráčky, a to vzhledem k dohánění jejich studijních povinností,“ uzavírá Jan Drešl.