Sokol doma odevzdal všechny body Prostějovu

18. 12. 2020

Po dvou smolných prohrách v tiebreaku v Brna a Přerově se volejbalistky Sokola Šternberk představily doma v dohrávce 2. extraligového kola proti Prostějovu. Hegemon uplynulé dekády a doposud poslední tým tabulky si v hale Ecce Homo spravil chuť z předchozích nezdarů a po výhře 3:1 si odvezl všechny tři body.

V prvním setu byl výsledek vyrovnaný až do stavu 8:8. Pak hosté utekli na 8:12, svůj náskok nadále navyšovali (11:18, 12:21) a nakonec vyhráli bez potíží o šest míčů.

Ve druhém dějství držely Sokolky zpočátku iniciativu na své straně (7:4) a vedly ještě za stavu 13:12. Soupeř však otočil šesti body v řadě na 13:18 a znovu neměl problém s ukončením hry - 18:23.

V úvodu třetí sady to vypadalo na brzký konec duelu (1:4, 3:7). Zvrat přišel při domácí bodové sérii při podání Kneiflové ve střední pasáži setu (11:15, 16:15) a po následné přetahované rozhodl domácí celek dvěma body od stavu 23:23 o pokračování utkání.

V jeho čtvrté části to vypadalo, že Šternberk může přece jen dosáhnout na body. Jenže drobný náskok Sokola byl za stavu 11:11 pryč a po výsledku 20:25 se naopak mohly radovat hostující volejbalistky.

„Děkuji holkám za odvedený výkon, myslím si, že jsme si dnes body zasloužili, hlavně po šňůře několika prohraných zápasů. O to víc mě těší, že si vezeme tři body, které velmi potřebujeme. Holky podaly velmi kolektivní výkon, dařilo se Kopáčové na síti a ostatní se přidaly,“ těšilo prostějovského kouče Ĺubomíra Petráše.

„Utkání bylo z naší strany velice nervózní. Dělali jsme celý zápas hodně chyb, Prostějov byl lepší a zaslouženě vyhrál,“ uznal domácí trenér Jan Drešl.

Další ligový zápas odehrají Šternberanky až v příštím roce. V úterý 12. ledna od 17 hodin budou hostit rozjetou Duklu Liberec.

TJ Sokol Šternberk - VK Prostějov 1:3 (-19, -18, 23, -20)

Rozhodčí: Kavala, Možnár

Čas: 102 minut

Diváků: 0

Šternberk: Kořínková, Wańczyková, N. Látalová, Kneiflová, Šmídová, Herdová, libero Slavíková. Střídaly: Z. Látalová, Jarošová.

Prostějov: Fričová, Kvapilová, Kopáčová, Pluhařová, Kožoušková, Šípová, libero Stavinohová. Střídaly: Weidenthalerová, Dvořáčková, Baláková.