Sokol po pauze opět nestačil na Ostravu

21. 11. 2020

Po obnovení soutěží po koronavirové pauze se v prvním extraligovém utkání střetly volejbalistky Ostravy a Sokola Šternberk. Domácí hráčky potvrdily roli favorita a zvítězily snadno 3:0.

První set byl vyrovnaný do stavu 8:8. Pak ale nejdříve nastalo malé domácí odskočení na 11:8 a potom velké při podání Žarnovické na 20:11. Následně sadu domácí v pohodě dohráli.

Ve druhém setu Ostrava prakticky neustále vedla, ale maximálně o dva až tři body. Zlom nastal až za stavu 19:17, kdy začala podávat Hrdličková a už nikoho jiného na servis nepustila - 25:17.

Třetí set byl ze začátku opak druhého. Až do stavu 12:14 byl neustále ve vedení Šternberk, pak ovšem domácím nejdříve pomohla na servisu Zemanová (16:14), poté opět Hrdličková (22:18) a soupeř už nenašel síly odporovat.

„Nastoupili jsme se třemi juniorkami v základní sestavě, přičemž Kořínková odehrála svůj vůbec první zápas mezi ženami, navíc v základu. Z tohoto pohledu musím holky pochválit. Jinak jsme s daleko lepším soupeřem, jenž nastoupil v nejsilnějším složení, neměli moc šanci, což se projevilo především v prvních dvou sadách,“ konstatoval šéf šternberské lavičky Jan Drešl.

„Dnes jsme zahřáli kola kočáru už od prvních chvil zápasu. Byli jsme důslednější v poli i v obraně na síti. Díky lepšímu příjmu jsme mohli hrát kombinačně. Chválím holky za koncentraci i nasazení,“ sdělil ostravský lodivod Zdeněk Pommer.


TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk 3:0 (16, 17, 21)

Rozhodčí: Hladišová, Horký

Čas: 70 minut

Diváků: 0

Ostrava: Kašparová, Hrdličková, Nečasová, Žarnovická, Štrbová, Zemanová, libero Chevalierová. Střídaly: Bauerová, Pospíšilová.

Šternberk: Herdová, Kořínková, Wańczyková, Látalová, Kneiflová, Šmídová, libera Slavíková, Vyjídáková. Střídaly: Dudová, Jarošová.