Sokol posiluje na Slovensku, do Šternberka přichází nahrávačka a blokařka

2. 9. 2021

Rozšířit a zkvalitnit stávající kádr před blížící se soutěžní sezonou se rozhodly volejbalistky Sokola Šternberk. Z předních slovenských týmů přivedly na přestup dvě hráčky, které by se i přes své mládí měly poprat o místa v základní sestavě družstva žen v nejmenším českém extraligovém městě. Z Nitry se do Šternberka přesouvá nahrávačka Dominika Ramajová a z bratislavské Slávie blokařka Katarína Körmendyová.

„Obě jsou stále mladé a talentované hráčky s velkým potenciálem dalšího výkonnostního růstu. Zároveň by ale v našem nezkušeném týmu měly určitě zabojovat o místo v základní sestavě a obě mají předpoklad stát se oporami družstva,“ říká na adresu dvou někdejších mládežnických reprezentantek Slovenska, které shodně letos slaví dvaadvacáté narozeniny, trenér Sokola Jan Drešl.

Nahrávačka Dominika Ramajová přichází do Šternberka na přestup z UFK Nitra. „S týmem se postupně sehráváme a věřím, že i přes naše mládí můžeme díky bojovnosti dosáhnout velkých výsledků. Je tu hodně talentovaných holek, budeme se zlepšovat zápas od zápasu,“ je si jistá 184 centimetrů vysoká režisérka hry.

O jeden centimetr nižší a o čtyři měsíce starší blokařka Körmendyová má po svém přestupu do týmu českého „benjamínka“ podobný pohled. „Úroveň české extraligy je velmi dobrá a každý zápas bude těžký. Chci, abychom se koncentrovaly od zápasu k zápasu a postupně zlepšovaly náš výkon už od začátku sezony,“ plánuje nová blokařka klubu sídlícího pod šternberským hradem.