Sokol skončil na turnaji Tomi Remont Cup čtvrtý, k bronzu chyběl jeden set

16. 9. 2019

Porazily pražský Olymp i Duklu Liberec, v boji o třetí místo však volejbalistky Sokola Šternberk na skvěle obsazeném mezinárodním turnaji žen Tomi Remont Cup v Olomouci podlehly těsně Prostějovu 2:3. Domácí VK UP po šňůře sedmi triumfů na turnaji, jenž se dříve jmenoval O pohár rektora Univerzity Palackého, našel na osmý pokus přemožitele. Stal se jím maďarský celek Fatom Nyiregyháza, který ve finále zdolal Olomouc 3:1.

Osmičlenné turnajové pole bylo již tradičně rozděleno do dvou skupin po čtyřech týmech. Olomoučanky ve skupině A prošly do semifinále bez jediné porážky. V boji o finále univerzita smetla Šternberk 3:0, ale ve finále se musela sklonit před rovněž dosud neporaženým maďarským vítězem skupiny B.

„Velmi kvalitní soupeřky nás během celého turnaje prověřily ve všech herních činnostech. Naše hra už má oproti předchozím přípravným vystoupením nějakou hlavu a patu, zároveň ale víme, v čem se trápíme a na čem budeme po celou sezonu tvrdě pracovat,“ konstatoval nový trenér Olomouce Petr Zapletal, jenž v létě nahradil legendárního Jiřího Teplého.

Výrazně obměněný kádr Šternberka dosáhl po loňském posledním místě tentokrát na čtvrtou příčku, když jej po prohře 2:3 s Prostějovem v boji o bronz dělil jediný set od medailových pozic. „Byl to velmi kvalitně obsazený turnaj a já jsem rád, že se nám podařilo porazit špičkové celky české extraligy Olymp a Liberec. Pozitivem je určitě také těžký zápas s Prostějovem, přestože jsme jej nakonec těsně ztratili. Chválím holky za výborný přístup a výkon, rezervy však ještě máme, víme o nich a budeme na nich pracovat. Pro naši nahrávačku Nicol Šmídovou to byl první přípravný turnaj v našem dresu a já věřím, že se do toho postupně dostane. Jmenovitě chci pochválit mladou Látalovou a také Bělorusku Karabinovičovou,“ hodnotil vystoupení svého družstva na turnaji šternberský kouč Jan Drešl.

Další turnajová prověrka zavede Olomoučanky příští týden do belgického Gentu, Šternberk čeká ve čtvrtek přátelský zápas v Ostravě.

Tomi Remont Cup – 31. ročník


Výsledky

Skupina A

Olomouc – Prostějov 3:1, Mielec – Kamnik 3:1, Prostějov – Kamnik 3:2, Olomouc – Mielec 3:0, Mielec – Prostějov 0:3, Kamnik – Olomouc 0:3.

Skupina B

Olymp – Liberec 1:3, Šternberk – Nyiregyháza 1:3, Liberec – Nyiregyháza 1:3, Šternberk – Olymp 3:0, Olymp – Nyiregyháza 0:3, Liberec – Šternberk 2:3.

O 1. – 4. místo

Olomouc – Šternberk 3:0, Nyiregyháza – Prostějov 3:0.

O 5. – 8. místo

Mielec – Olymp 0:3, Liberec – Kamnik 2:3.

Finále

Olomouc – Nyiregyháza 1:3

O 3. místo

Šternberk – Prostějov 2:3

O 5. místo

Olymp – Kamnik 3:0

O 7. místo

Mielec – Liberec 3:2

Celkové pořadí

1. Fatom Nyiregyháza

2. VK UP Olomouc

3. VK Prostějov

4. TJ Sokol Šternberk

5. PVK Olymp Praha

6. Calcit Volley Kamnik

7. Stal Mielec

8. Dukla Liberec

Sestava VK UP Olomouc

Dudová, Kubínová, Bezhandolská, Trnková, Strušková, Orvošová, Michalíková, Ambrožová, Burbeljuková, Kazačenková, Stavinohová, Kulová.

Sestava TJ Sokol Šternberk

Kneiflová, Gogová, Karabinovičová, Šmídová, Kofieová, Látalová, Zilbermanová, Schandlová, Sifferlenová