Sokol Šternberk se připravuje na extraligu

22. 8. 2023

Pod trenérem Miroslavem Jehlářem zahájil přípravu také TJ Sokol Šternberk. Loni se zachránil v nejvyšší soutěži až v baráži, letos chce dělat vše pro to, aby se nepříjemnému boji o setrvání v extralize vyhnul. I proto sokolský kádr doznal velkých změn.

Přípravu odstartovaly hráčky Sokola Šternberk v domácích podmínkách. Tréninky začaly kondiční přípravou pod vedením kondiční trenérky Hany Stratilové. „S Hankou spolupracujeme už třetím rokem, hodně se nám spolupráce osvědčila, protože jsme neměli nějaká četná svalová zranění či úrazy,“ řekl ke spolupráci na kondici kouč Sokola Miroslav Jehlář.

Po zbytek srpna budou mít hráčky dvoufázové tréninky, dopoledne tělocvičnu a odpoledne herní segmenty, pravidelně bude zařazena i regenerace. „Tvoříme nové družstvo, proto chceme v přípravě hlavně hráčky poznat. Jádro týmu tvoří skupina polských hráček, které hrály play-off tamní první ligy za Sosnovec, kde předváděly týmový a kvalitní volejbal. Během turnajů chceme pracovat na technických a taktických součinnostech. Kvalitní soupeři na turnajích by nám měli vykrystalizovat základní sestavu a osu týmu pro začátek extraligy. V ní bychom určitě rádi bojovali o sedmé až osmé místo a vyhnuli se baráži,“ doplnil Jehlář.

V přípravě čeká Sokol první zářijový víkend turnaj ve slovenských Nových Zámcích, kde se postupně utká se Slávií Bratislava, domácím týmem, Frýdkem-Místkem a Ostravou. Další turnaj bude následovat od 15. do 17. září, kdy bude na pořadu tradiční TOMI-REMONT CUP v Olomouci. Další víkend pak čeká Šternberk turnaj v polské Opoli. Sezona pro Sokol odstartuje 7. října, Šternberk začíná doma proti Ostravě.