Sokol vzal doma set favoritkám z Olympu

4. 11. 2023

V 7. extraligovém kole přivítal Sokol Šternberk na své palubovce pražský Olymp, který se v minulém kole rozjel proti elitnímu Liberci. Šternberanky statečně bojovaly, dokázaly Olympu sebrat set, ale nakonec mu podlehly 1:3.

V prvním setu se dařilo hráčkám hostujícího Olympu udržovat mírný náskok především díky dobrému servisu Šimáňové a Hodanové. Poté domácí volejbalisty srovnaly na 16:16, ale Olymp opět zabral. Domácímu týmu nepomohly ani oddechové časy trenéra Jehláře. Hosté vedli 18:16 a 22:18 a set získali po výhře 25:20.

Ve druhé sadě se povedlo pražskému celku od stavu 11:7 odskočit při servisu Hodanové až na vedení 21:7. Domácím se nedařilo vzdorovat, nepomohly ani oddechové časy. Naopak Olymp hrál výborně na servisu, v útoku i na bloku a set skončil velkým rozdílem 25:10 pro Olymp.

Ve třetím setu se hráčky Sokola zlepšily ve všech herních činnostech a hrálo se vyrovnaně do stavu 9:9. Za domácí bodovala hlavně kapitánka Weidethalerová, poté se přidaly Polky Deptuchová s Kłodovou. Pak získaly body soupeřky a vedly 17:12. Ale domácím hráčkám se podařilo opět vyrovnat a získat nakonec v dramatické koncovce za podpory skvělého publika set vítězstvím 27:25.

Podobný obraz hry se opakoval ve čtvrté sadě, domácí volejbalistky před jejím vyvrcholením dotahovaly mírný náskok soupeřek (17:17, 17:19) a samotná koncovka byla velmi dramatická. Za stavu 24:24 rozhodli sudí sporný míč ve prospěch Olympu, pražský tým získal set výsledkem 26:24 a celý zápas 3:1.

„Myslím si, že v prvním setu se nám dařilo předvádět pohledný volejbal a dlouho to bylo vyrovnané. Ve druhé sadě jsme s holkama nepřeváděly naši hru, ale pak jsme se nastartovaly a dokázaly jsme vyhrát třetí set. To nás nakoplo, snažily jsme se to přenést do čtvrtého setu. V něm jsme ale v koncovce nedokázaly dojít do vítězného konce. I tak si myslím si, že to dnes od nás byl velmi bojovný výkon, gratuluji soupeřkám k vítězství,“ zhodnotila zápas domácí kapitánka Aneta Weidenthalerová.

„Chtěli jsme potvrdit dobrou formu z utkání proti Liberci, což se nám v prvním a především druhém setu dařilo. Ve třetím jsme si to zkomplikovali, dali jsme příležitost hráčkám z lavičky, protože je v dalších těžkých zápasech budeme potřebovat. Nedohráli jsme dobře rozehranou koncovku a domácí hráčky jsme posadili na koně. Začaly hrát vabank, hrály až do konce velmi dobře. Nicméně my jsme ten konec zvládli, byť rozdílem pouhých dvou bodů. Ale vezeme si odsud body, pro které jsme jeli, a to je v této chvíli to nejdůležitější,“ řekl po zápase spokojený hostující trenér Stanislav Mitáč.

„V prvním setu jsme Olymp na začátku pustili do vedení a nedařilo se nám jeho náskok včas stáhnout. Ve druhém setu nás hosté zatlačili servisem a dařilo se jim i v útoku a na bloku, potvrdili svoje kvality. Ve třetí části dokázaly naše holky tlačit Olymp servisem a vývoj zápasu byl rázem úplně jiný. Čtvrtý set byl opravdu hodně napínavý s tím, že byl podobný jako třetí sada, ale koncovka se nám nepovedla, víceméně i zřejmě kvůli diskutabilnímu rozhodnutí rozhodčího v koncovce. Ale to už je za námi, už se k tomu nebudeme vracet. Soupeř vyhrál těsným výsledkem, gratulujeme mu. Děkuji našim výborným divákům, byla tady skvělá atmosféra,“ zrekapituloval utkání domácí kouč Miroslav Jehlář.

V sobotu 11. listopadu hraje Sokol Šternberk derby s VK Šantovka. Utkání začne ve sportovní hale UP v Olomouci v 17 hodin.

TJ Sokol Šternberk - PVK Olymp Praha 1:3 (-20, -10, 25, -24)

Rozhodčí: Novák, Peloušek

Čas: 108 minut

Diváků: 100

Šternberk: Přibylová, Deptuchová, Laskowská, Kłodová, Weidenthalerová, Cohenová, libero: Vyjídáková. Střídala: Kurerová.

Olymp: Šmídová, Hodanová, Žáková, Brancuská, Virtová, Žáková, Šimáňová, libero Dostálová. Střídaly: Průšová, Brichtová, Vlčková.