Sokol Šternberk vyhrál turnaj v polské Nise

24. 9. 2023

TJ Sokol Šternberk sehrál o víkendu volejbalový turnaj v polském příhraničním městě Nisa. Volejbalistky Šternberka hrály v sobotu dva duely a v neděli jeden. Oficiální název turnaje byl "Turniej o Puchar Burmistrza Nysy i Rektora PANS Nysa" a svěřenkyně Miroslava Jehláře do něj vstoupily vítězstvím 2:1 na nováčkem 1. polské ligy WSG Varšava. Ve druhém utkání pak nestačily na domácí Nysu, se kterou prohrály 1:2.

V neděli pak Sokol porazil MV Vratislav 3:0, a protože Varšava zdolala Nisu, radoval se z celkového vítězství jediný český celek na turnaji.

"Jsme moc rádi za účast a vítězství v tomto turnaji. V sobotu jsme hráli s celky, které hrají druhou polskou ligu, ale kvalitou by u nás určitě patřily k lepší polovině naší první ligy. Varšava má ambice letos postopit do první polské ligy. Polské týmy hrají rychlý volejbal a nás dost prověřily a ukázaly nám naše nedostatky. V neděli jsme pak měli slabšího soupeře a nakonec jsme se radovali z vítězsví v turnaji. Zázemí bylo kvalitní, musím pochválit pořadatele za výbornou organizaci i ubytování, mohli jsme se soustředit jen na volejbal, což bylo skvělé," zhodnotil turnaj trenér Sokola Miroslav Jehlář.

Sestava Sokola Šternberk na turnaji. včetně čísel dresů: 9 Anna Přibylová, 12 Amálie Vyjídáková, 7 Aneta Weidenthalerová, 1 Martyna Klodowá, 4 Lucia Laskowská, 16 Dana Cohenová, 11 Aleksandra Deptuchová a 8 Magdaléna Dudková. Trenér: Miroslav Jehlář.