Sokol zahájil extraligu bodovou loupeží na Olympu

27. 10. 2022

Pátým kolem pokračovala ve svém poněkud termínově rozhozeném programu extraliga volejbalistek. Oslabený Sokol Šternberk připravil překvapení favorizovanému Olympu Praha a navíc na jeho palubovce, z níž díky těsné porážce 2:3 odváží nečekaný a cenný bod.

Začátek duelu domácím nevyšel a hosté při servisu Ramajové vyhrávali 5:0. Olymp se sice snažil srovnat (4:6), dělal ale chyby, naopak Šternberk chyboval minimálně a stále držel čtyř až pětibodové vedení. V závěru se sice Pražanky dotáhly (22:24), porážce 22:25 však nezabránily.

Až poté se domácí hráčky probudily a převzaly iniciativu na servisu, v útoku i na bloku. Olymp se rychle dostal do vedení 8:3, následně sice nechal protivníka snížit (11:8), ale pak už svůj náskok díky zlepšené hře jen navyšoval. V koncovce Sokol odvrátil čtyři setboly, ale po zkaženém servisu přesto prohrál hladce 18:25.

Ve třetím dějství se domácí celek rychle dostal do vedení, Hanačky sice chvílemi odolávaly, jejich ztráta však narůstala (9:4, 14:6) a nakonec z toho byl propastný výsledek 25:14.

Šternberk se ovšem nechtěl vzdát a do čtvrtého setu vstoupil s novým elánem. Dlouho držel maximálně dvoubodový náskok, který se ale po polovině sady navyšoval (12:17, 13:22). Olymp se dostal do problémů, v koncovce sice stahoval (18:22, 22:24), vyrovnání ale nezabránil.

Tiebreak zahájili lépe domácí (3:0) a zhruba tříbodový rozdíl platil až do stavu 9:6. Od té chvíle Pražanky povolily hostům už jen dva míče a dokráčely alespoň k dvoubodové výhře.

„Bod je pro nás velmi cenný i vzhledem k tomu, že jsme měli k dispozici jen osm zdravých hráček. Některé holky navíc nastoupily na zcela nezvyklých pozicích. V prvním setu jsme Olymp zaskočili, hráli jsme s vervou a bojovně. To hráčkám ostatně vydrželo po celý zápas, i když ve druhém setu šly s kvalitou dolů a po celý průběh střídaly lepší a slabší momenty. Chybovali ale i domácí a bodový zisk nám trochu usnadnili,“ hodnotil trenér Sokola Jan Drešl.

„Ztratili jsme bod na domácí půdě, což se může stát, ale utkání bylo pohledné a dramatické. Jsme ve všech statistických ukazatelích lepším týmem, ale stejně jako s Prostějovem jsme začali dost nervózně a první bod jsme uhráli až za stavu 0:5. Vedeme-li o dva tři body, všechno nám vychází, ale prohráváme-li o pět bodů nebo i o dva, tak se trápíme. Ale to chce hodně trénovat, sehrávat a hrát tyto těžké zápasy. Nicméně jsem samozřejmě rád za vítězství a budeme se těšit na další utkání,“ uvedl šéf domácí lavičky Stanislav Mitáč.

Premiéra před vlastními fanoušky v nové sezoně čeká Šternberanky v sobotu 29. října, kdy v rámci 6. kola nejvyšší soutěže přivítají v 17 hodin mistrovský Prostějov.

 

PVK Olymp Praha - TJ Sokol Šternberk 3:2 (-22, 18, 14, -22, 8)

Rozhodčí: Hladišová, Poláček

Čas: 117 minut

Diváků: 150

Olymp: Brichtová, Gajdová, Kopáčová, Virtová, Šimáňová, Šmídová, libero Dostálová. Střídaly: Žáková, Brancuská, Kelnárová, Poloučková

Šternberk: Ramajová, N. Látalová, Kořínková, Kočetková, Weidenthalerová, Z. Látalová, libero Chaloupková. Střídala: Vyjídáková