Proti Ostravě se doma body neurodily

16. 2. 2024

Po krátké extraligové pauze vyplněné finálovým turnajem Českého poháru nastoupily volejbalistky Sokola Šternberk opět na domácí palubovce. V předehrávce 22. kola nejvyšší soutěže hostily Hanačky favorizovaný tým Ostravy. Sokolky bojovaly v každém setu o jeho zisk, ale Ostrava prokázala svoje zkušenosti a odvezla si všechny body za výhru 3:0.

V první sadě se dařilo na podání hostující Jedličkové a následně i kapitánce Ostravy Skřivanové (2:9) a domácímu týmu nepomohl ani oddechový čas. Hosté navyšovali své vedení i úspěšnými bloky a útoky, při nichž zářily Skřivanová s Jedličkovou a set získaly s převahou po výsledku 25:17.

Ve druhé části hry domácí volejbalistky zpřesnily hru, dělaly méně chyb a až do stavu 18:18 se jim dařilo vést o bod nebo držet nerozhodný stav. Pak ale hráčky Ostravy zatlačily opět na podání a podařilo se jim získat dvousetový náskok díky výhře 25:20.

Ve třetím dějství se Sokolu dařilo hrát s Ostravou vyrovnanou partii do stavu 6:6. Pak se začala hra dařit více hostujícím hráčkám, nepomohly ani timeouty trenéra Jehláře za stavu 6:8 a 8:14. Domácí celek sice snížil z hrozivých 12:21 na 19:22 a ještě 22:24, ale poslední bod a celý zápas patřily Ostravě - 22:25 a 0:3

„Soupeř na nás dneska nastoupil hodně kvalitním servisem a v podstatě nás tím odstavil od útoku středem. My jsme začali opatrně a několik zbytečných chyb nás potom stálo celý první set. Druhý jsme začali agresivněji a dokázali jsme být ve vedení do stavu 18:16, pak ale hosté prokázali svoji sílu a set získali. Ve třetí části už neponechala Ostrava nic náhodě. Takže jí gratuluji k vítězství. My máme stále na čem pracovat a budeme muset zapracovat především na podání,“ řekl po utkání trenér Šternberka Miroslav Jehlář.

„Máme za sebou Český pohár. Dneska jsme chtěli hrát efektivně, a to se nám povedlo, takže pro holky velká pochvala a jedeme dál, protože nás čekají super zápasy,“ zhodnotil duel hostující kouč Zdeněk Pommer.

Další utkání hraje Sokol Šternberk už ve čtvrtek 22. února, kdy nastoupí od 17 hodin v možná klíčovém střetnutí celé nadstavby na palubovce Sokola Frýdek-Místek.

TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava 0:3 (-17, -20, -22)

Rozhodčí: Ostranský, Velinov

Čas: 78 minut

Diváků: 113

Šternberk: Cohenová, Kurerová, Kłodová, Úradníková, Látalová, Weidenthalerová, libero: Vyjídáková

Ostrava: Mikelová, Jedličková, Skřivanová, Kojdová, Hadáčková, Kašparová, libero: Slavíková. Střídaly: Bauerová, Z. Látalová, Jakuškinová, Chládková