Šternberk padl i ve druhém utkání baráže a je krok od sestupu

14. 4. 2024

Po sobotním úvodním duelu baráže o extraligu volejbalistek si oba celky, Sokol Šternberk a Madeta České Budějovice, daly hned v neděli na Moravě odvetu. A ta byla jako přes kopírák. I v neděli vyhrál domácí Sokol první set, aby pak další tři prohrál. Madeta tak jede domů se dvěma výhrami a k postupu mezi elitu už jí chybí jen jedna. Volejbalistky Šternberka naopak musí oba zápasy příští víkend v Českých Budějovicích vyhrát, aby srovnaly stav baráže na 2:2 a mohly se porvat o udržení znovu doma.

Druhé utkání baráže začalo ve Šternberku vyrovnaně. První set se dlouho držel v rovnovážném stavu, až dva dobré útoky polské legionářky Kłodové dostaly domácí do vedení 10:7. Pak ovšem Sokol několikrát v útoku chyboval a Madeta otočila stav na 16:15 ve svůj prospěch. V závěru setu ale Šternberk zabral, důležité body opět udělala Kłodová, přidaly se Weidenthalerová s Látalovou a první sada byla v kapse po výsledku 25:20.

Druhé dějství opět začala vyrovnaně, Kłodová dávala esem na 10:11, ale pak přišla pětibodová šňůra hostí se dvěma esy Havlíkové. Šternberk snížil Weidenthalerovou, jenže Budějovice přidaly dalších pět bodů. Domácí hráčky následně opět chybovaly i na servisu, a tak Madeta srovnala lehce na 1:1 po vítězství 25:14.

Ve třetím setu se hosté drželi na vítězné vlně z toho předchozího, vedli 6:3 a 10:6, když se opět dařilo Harrisové na servisu a Havlíkové v útoku. Trenér domácích Miroslav Jehlář si vzal timeout a pomohlo to, Kořínková srovnávala blokem na 12:12. Pak ale Madeta zase odskočila (14:19), domácí ještě jednou zabrali, když Kłodová snižovala na 20:21, ale Harrisová s Havlíkovou dotáhly set opět pro Budějovice.

Ve čtvrté části se od začátku hrála vyrovnaná partie, byť v samotném úvodu přišly opět zbytečné chyby Šternberanek. Vedení 12:10 Sokol neudržel, naopak hosté si poté dvoubodový náskok drželi. Díky blokům Beránkové se dostali v závěru až na čtyřbodový rozdíl., který i přes drobné potíže udrželi, vyhráli set 25:22, celý duel znovu 3:1 a v sérii vedou už 2:0.

„Dnes jsme bojovali trochu více než včera, ale stále to nestačí. Soupeř hraje neskutečně v poli, umí ustát situace, na které je zvyklý. My v tomto máme bohužel rezervy, máme na to týden, abychom se je pokusili odstranit. Máme co dělat, protože u nich doma to bude mnohem těžší. Uvidíme, co se bude dít, dáme do toho všechno,“ řekl po utkání zklamaný kouč Šternberka Miroslav Jehlář.

„Děkuji holkám, za hru, kterou předvedly. Dnes nám oproti včerejšku ještě přidala kvalitu v útoku univerzálka. Domácí holkyhrály uvolněněji, ale nám forma roste a pro vítězství jsme si šli,“ zhodnotil zápas spokojený lodivod Madety Zdeněk Pekař.

Třetí duel baráže hraje Sokol Šternberk v sobotu 20. dubna od 17 hodin v Českých Budějovicích.

TJ Sokol Šternberk - VK Madeta České Budějovice 1:3 (20, -14, -21, -22)

Rozhodčí: Ištvanech, Novák

Čas: 103 minut