Sokolky s Ostravou vedly. Soupeř zápas otočil

12. 10. 2024

Ve třetím extraligovém kole hostily šternberské volejbalistky na domácí palubovce soupeře z Ostravy. Domácí tým ještě nevyhrál, Ostrava ze dvou utkání doma proti Přerovu a Prostějovu porazila překvapivě Prostějov a stejně překvapivě padla v 1. kole s Přerovem. Šternberk na soupeře vlétl a vyhrál první set. Ve druhém byl stav ještě 17:17, pak zabrali zkušenější hosté, zvládli i koncovku třetího setu a zápas otočili. Ostrava vyhrála ve Šternberku 3:1.

Šternberk výborné vlétl do zápasu, vedl v první sadě 11:5, soupeř snížil na 14:9, ale po time-outu Miroslava Jehláře získal Sokol vedení 17:9. Šternberk bojoval, tým burcovala v obraně kapitánka Laura Holubcová, v útoku i na servisu se dařilo Deaně Valentové. Závěr však bylo drama, Ostrava snížila na 22:23, ale Sokol už si set nenechal vzít a vyhrál 25:22.

Začátek druhé sady vyšel hostům, vedli 6:1. Sokol začal stahovat a skóre srovnal za stavu 17:17. Pak při servisu Hadáčkové hosté odskočili, trenér domácích zkusil oživit hru střídající trojicí Kamińskou, Dovhoshapko a Laifrovou, ale Štrbová proměnila setbol a po výhře 25:19 Ostrava srovnala.

Třetí část duelu opět začala lépe Ostrava, ale na 10:10 zakončila útok Anna Šotkovská, Sokol doběhl soupeře opět za stavu 17:17, kdy se dařilo bodovat Laifrové s Holubcovou. Za stavu 23:22 pro Ostravu přiznala sudí Lobo Machado sporný míč hostům a setbol pak proměnila Kojdová.

Další set Vedl Sokol po dvou esech Valentové 5:1, hosté odpověděli Kojdovou a na síti začala úřadovat reprezentantka v dresu hostí Jedličková. Při servisu Jasečkové a Jakuškiny pak Ostrava odskočila, Šternberku odešel útok a svěřenkyně trenéra Pommera si došly pro vítězství 25:13 a 3:1.

,,Z dnešního zápasu si musíme vzít ponaučení a makat dál. Byli jsme Ostravě vyrovnaným soupeřem. Nedařilo se nám ale v rozhodujících fázích získat hru na svou stranu a především v třetím setu za stavu 23:23 jsme promarnili šanci zisk bodu," řekl k duelu kouč domácích Miroslav Jehlář. Zápas hodnotila také nahrávačka Klára Dvořáčková. „Dnešní zápas se nám v prvním setu dařilo přehrávat soupeřky. Další sety byly vyrovnané, škoda třetího setu, kdy jsme v koncovce nedokázaly soupeřky přehrát. Potřebujeme větší souhru a více klidu v koncovkách setů.“

,,V podstatě set a půl do nás soupeř bušil, neměl co ztratit, vycházelo mu to. Pak jsme to postupně začali přetáčet a jsem rád, že bereme tři body, protože loni jsme tu hráli 3:2 a víme, že tady to prostě není jednoduché, když se soupeři daří. My jsme dneska strašně špatně bránili a byli jsme takoví vláční. Ale pak jsme to otočili, což je pro nás důležité,” zhodnotil zápas trenér Ostravy Zdeněk Pommer.

V dalším utkání hrají volejbalistky Sokola Šternberk ve 4. extraligovém kole v sobotu 19. října od 17 hodin na palubovce VK Prostějov.

TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava 1:3 (22, -19, -23, -13)

Rozhodčí: Lobo Machado, Trumpeš.

Čas: 106 minut.

Diváků: 122.

Šternberk: Dvořáčková, Valentová, Kořínková, Látalová, Šotkovská, Holubcová, libero: Brinková. Střídaly: Laifrová, Dovhoshapková, Kamińská.

Ostrava: Hadáčková, Kašparová, Kojdová, Jedličková, Štrbová, Jasečková, libero: Slavíková, Střídaly: Mikelová, Jakuškina, Hublová.