Sokolky Šelmám statečně vzdorovaly. Odjíždějí bez bodů

24. 1. 2024

Volejbalistky Sokola Šternberk hrály první zápas nadstavbové části extraligy žen na palubovce druhého týmu tabulky, brněnských Šelem. Hostě se rvali v každém setu, ale Šelmy měly v jejích závěrech míč na své straně hřiště. Výkon Sokola však i přes prohru 0:3 přináší naději do dalších duelů.

Volejbalistky Brna začaly třemi body, ale pak se chytili i hosté a první sada byla velmi dlouho vyrovnaná. Šternberk se dostal po esu Weidenthalerové do vedení 7:6, domácí pak hlavně díky Madsenové získali první větší náskok, když vedli 14:12 a 17:14. Pak si ještě vzal oddechový čas kouč hostí Miroslav Jehlář, ale první set už nezvrátil, domácí celek dirigovaný přesnými pobídkami nahrávačky Šmídové vyhrál 25:17.

Ve druhém setu se dostal Sokol do vedení 6:3, když se mu dařilo agresivně servírovat a fungoval i blok. Kłodová servírovala na 12:10 a timeout brali domácí. Hosté vedli ještě 17:16, pak však zase zabraly Šelmy a zpřesněným útokem vyhrály druhý set 25:20.

Ve třetím dějství to dlouho vypadalo, že si Brno dojde pro lehké vítězství, když vedlo 10:5 a 14:6. Šternberk ale nesložil zbraně a rval se až do konce. Za stavu 19:16 hasil možný zvrat kouč domácích Vlk oddechovým časem. Hosté přesto set zdramatizovali ještě víc. Látalová smečovala na 20:21. Šelmy pak ale doservírovaly set i zápas k vítězství 3:0. Přes prohru se ovšem Šternberk nemusí za předvedený výkon stydět, druhému celku tabulky byl vyrovnaným soupeřem.

„Papírovým favoritem byly Šelmy, což se potvrdilo, ale my jsme odehráli dobrý zápas. V prvním setu jsme se sice rozkoukávali, ale ve druhém a třetím holky předvedly dobrý výkon. Bojovali jsme celý zápas, ve druhém a třetím setu nám šel servis, dobře to šlo v poli a něco jsme uhráli i na síti. Pak se ale rozehrála domácí nahrávačka Šmídová a s tím nešlo už moc dělat. Soupeři gratuluji a našim děvčatům děkuji za předvedený výkon,“ chválil svůj tým i po porážce trenér Šternberka Miroslav Jehlář.

„Soupeř dnes bojoval celý zápas, výborně servíroval. My jsme měli v prvních dvou setech první polovinu vždy potíže i na nahrávce, protože oni tam hráli nestandardní údery, ulívky, ale po polovině setu jsme to dokázali vždy překlopit na naši stranu. Ve třetí sadě jsme vedli už o šest bodů, trochu jsme prostřídali, ale soupeř to stáhl a my jsme to museli na závěr zápasu vrátit,“ zhodnotil zápas domácí kouč Jaroslav Vlk.

Další duel hraje Sokol Šternberk už v sobotu 27. ledna, kdy od 15 hodin přivítá na domácí palubovce další tým ze špice tabulky Duklu Liberec.


VK Šelmy Brno - TJ Sokol Šternberk 3:0 (17, 20, 21)

Rozhodčí: Novák, Ostřanský

Čas: 74 minut

Diváků: 75

Šelmy: Šmídová, Silvaová, Benediktová, Madsenová, Kelnárová, Širůčková, libero: Chevalierová, Střídaly: Mokrá, Formánková

Šternberk: Kurerová, Kłodová, Kořínková, Látalová, Weidenthalerová, Cohenová, libero: Vyjídáková