Sokolky v předehrávce lídra nepřekvapily

9. 1. 2024

Volejbalistky Sokola Šternberk nastoupily v předehrávce 18. kola základní části extraligy na palubovce lídra tabulky VK Prostějov. Překvapení se v derby nekonalo, hosté se v pozměněném složení po obměně kádru teprve sehrávají a z Prostějova odjely bez bodů i setu.

Sokol nastoupil již bez Polek Laskowské a Deptuchové, ale se staronovými tvářemi Nikolou Látalovou a Eliškou Kořínkovou. Úvodní set byl ovšem rychlou záležitostí pro Prostějov, když se Sokol na palubovce hledal a získal jen devět bodů.

Ve druhé sadě sice Šternberk samotný začátek chytil, po vyrovnaném stavu 6:6 ale domácí získali mírný náskok, který postupně navyšovali. Za stavu 18:10 si trenér hostí Jehlář vzal oddechový čas, zlomit vývoj setu se však už Sokolu nepodařilo.

Ve třetím dějství se hosté drželi ve hře nejdéle. Po úspěšných útocích Kłodové a Cohenové vedly Šternberanky 8:7. Vyrovnaný stav byl až do skóre 17:17, pak Prostějov přidal plyn, set vyhrál 25:19 a celý duel 3:0.

„I když byl soupeř oslabený, tak měl devětadevadesátiprocentní šanci na úspěch. My jsme měli problémy s marodkou hlavně u nahrávaček, jedna je zraněná a druhá po covidu. Také jsme prohodili univerzálku se smečařkou, v jiném postavení nám dnes chybělo větší sehrání z přípravy. V prvním setu jsme se po sobě jen dívali, na nové složení sestavy si musíme zvyknout. Možná je ale lepší, že jsme v tuto chvíli narazili na nejsilnější Prostějov, který by nás tak jako tak porazil. My se musíme zlepšit do dalších zápasů proti ne tak špičkovým soupeřům,“ řekl po utkání trenér Šternberka Miroslav Jehlář.

„Jsem moc rád, že jsme tento zápas zvládli za tři body a co možná nejrychleji ve třech setech. Můžu pochválit každou jednu hráčku i celé naše družstvo, že navzdory zdravotním výpadkům jsme v dané sestavě dokázali odvést kvalitní výkon. Náš přístup byl celou dobu naprosto zodpovědný, proto jsme jasně zvítězili. Dobře jsme podávali, tím si hodně pomohli. K tomu se nám dařilo dohrávat výměny z protiútoků. Právě útočná činnost vyzněla jednoznačně v náš prospěch, takže spokojenost. A ještě jednou chválím děvčata za přístup i za to, jak vše zvládly,“ zhodnotil zápas trenér vítězného týmu Prostějova Michal Matušov.

Další duel hraje Sokol Šternberk už ve čtvrtek 11. ledna, kdy jej čeká Chance Český pohár na palubovce VK KP Brno. Začíná se v 18 hodin. V sobotu 13. ledna pak hraje Sokol extraligové derby doma od 17.00 s olomouckou Šantovkou.


VK Prostějov - TJ Sokol Šternberk 3:0 (9, 15, 19)

Rozhodčí: Peloušek, Kubinec

Čas: 63 minut

Diváků: 250

Prostějov: Bajuszová, Meidlová, Kožoušková, Faltínová, M. Smolková, Bažóová, libero: Pallová

Šternberk: Kłodová, Kořínková, Látalová, Weidenthalerová, Cohenová, Přibylová, libero: Vyjídáková