Sokolky zahájily baráž proti Českým Budějovicím porážkou

13. 4. 2024

Po delší soutěžní pauze nastoupily volejbalistky Sokola Šternberk opět k ostrému zápasu, a to v nepříjemné baráži o setrvání v extralize. V sérii hrané na tři vítězné duely hostil Sokol na domácí palubovce celek Madety České Budějovice a v prvním domácím duelu přes vedení 1:0 na sety prohrál 1:3. Vítěz prvoligového play-off se v sérii ujal vedení 1:0.

Sokol vstoupil do zápasu dobře, Kłodové se dařilo na servisu, hostující hráčky chybovaly na útoku, a tak domácí vedli 7:1. Pak se ale Madeta začala chytat a snížila na 6:10. Jihočešky začaly ztrácet ostych stále více a dokázaly jít dokonce do vedení. V závěru měly navrch 22:19, ale Šternberk zabral a šesti body v řadě získal první set v poměru 25:22, když setbol proměnila chytrým míčem nahrávačka Kurerová.

Ve druhé části hry byl úvod vyrovnanější, do stavu 7:7 se oba týmy tahaly o vedení, pak ale odskočila Madeta a vypracovala si nadějný náskok (10:15). Sokol zase zabral, srovnal na 18:18, a koncovka šla do dramatu - na 20:20 smečovala domácí Látalová. Kłodová pak ještě znovu vyrovnala na 21:21, ale Madeta vzápětí získala tři setboly při servisu Beránkové. Hned první esem stejná hráčka nabídku proměnila a po výsledku 21:25 bylo srovnáno na 1:1.

Ve třetím setu se opět od začátku hrálo o každý balon. Domácí Látalová srovnávala na 11:11, hosté ale hned odskočili na 13:16. Cohenová po chybě Madety na síti dávala na 15:17, ale po servisu Harrisové vedli hosté už 22:16 a trenér Jehlář si bral oddechový čas. Sokol získal bod, jenže Šimánková razantním útokem vybojovala 23. bod Madety. A přišlo šest setbolů Českých Budějovic, které druhý proměnily díky úspěšnému bloku a dostaly se do vedení 2:1.

Ve čtvrtém setu šel Šternberk do vedení 8:5 při servisu kapitánky Weidenthalerové a oddechový čas si vzal trenér hostí Pekař. Domácí vedli 10:6, jenže soupeř srovnal na 10:10 při servisu Beránkové. Sokol opět vedl 15:14, na podání se dařilo blokařce Kořínkové. Ale i hostující Bambasová dala eso a Madeta zase vedla o dva body. Do závěru setu se šlo za stavu 19:19. Hostům pomohla i páska při podání, vedli 22:21 a závěr setu zvládli lépe - 22:25 a 1:3.

„Výkon byl dnes z naší strany průměrný až podprůměrný. Kazíme hodně servisů, navíc jsme vstoupili do utkání se zbytečným respektem. Hráli jsme technické míče, na které byl soupeř připravený, a na druhou stranu jejich technické balony jsme nedokázali vybírat. Vytloukali nám bloky, díky našim chybám dohráli všechny sety do zdárného konce, vyjma jednoho. V neděli musíme hodně zabrat,“ řekl po utkání rozzlobený trenér Šternberka Miroslav Jehlář.

„Byl to krásný a bojovný volejbal, my jsme ho se štěstím dohráli dobře. Kvalitou jsme dokázali něco předvést. Domácí holky to měly těžší, protože měly dlouhou pauzu, my jsme docela rozehraní, hrajeme hodně zápasů pod tlakem. V tom jsme měli výhodu i na konci čtvrtého setu. Děkuju holkám, věřím, že v tom budeme pokračovat i zítra,“ zhodnotil zápas hostující kouč Zdeněk Pekař.

Další duel baráže hraje Sokol Šternberk už v neděli 14. dubna, kdy nastoupí od 14 hodin opět doma.

TJ Sokol Šternberk - VK Madeta České Budějovice 1:3 (22, -21, -19, -22)

Rozhodčí: Kubinec, Peloušek

Čas: 108 minut

Diváků: 105

Šternberk: Cohenová, Kurerová, Kłodová, Kořínková, Látalová, Weidenthalerová, libero: Vyjídáková. Střídaly: Dudková, Pluhařová

České Budějovice: Harrisová, Šmejkalová, Havlíková, Ungrová, Beránková, Semerádová libero: Drábková. Střídaly: Šimánková, Bambasová, Koudelková