Sokolské derby přineslo pohárový postup, ve čtvrtfinále čeká obhájce

8. 10. 2019

Sokolské derby čekalo volejbalistky Šternberka v jejich úvodním vystoupení v letošním ročníku extraligy a shodou okolností také Českého poháru. Ve druhém pohárovém kole narazily Šternberanky na prvoligový Sokol Nusle. Utkání v Praze skončilo výhrou favorita z nejvyšší soutěže hladkým výsledkem 3:0.

Nusle v prvním pohárovém kole, jež se hrálo skupinovým systémem, vyřadily mimo jiné barážového soupeře Šternberka z uplynulé sezony Dobřichovice a vysloužily si tak právo startu proti celku z extraligy. Před slušnou návštěvou měli hosté z Hané výborný nástup do zápasu a svému protivníkovi povolili uhrát v úvodním setu pouhých patnáct výměn. Do druhé sady vstoupil středomoravský tým méně koncentrovaně, zkazil hned šest servisů, přesto zvítězil opět s přehledem 25:19. Nejvíce práce měl favorit ve třetím dějství, v němž prohrával 3:6 a ještě 11:15, poté ale zpřesnil hru, přitlačil na servisu a výsledkem byla jeho výhra 25:20 a celkem 3:0.

„Náš výkon nebyl i přes jasný výsledek úplně optimální. Dělali jsme hodně technických chyb, možná i pod dojmem předchozích těsných porážek v lize. Doufám, že nás pohárový postup nakopne a že se pozitivně projeví i v následujících utkáních,“ přeje si šternberský kouč Jan Drešl.

Ve čtvrtfinále Českého poháru, jehož dvojzápas je naplánován na leden, narazí Šternberk na obhájce vítězství z minulého ročníku soutěže VK UP Olomouc.

TJ Sokol Nusle Praha – TJ Sokol Šternberk 0:3 (-15, -19, -20)

Rozhodčí: Nedbálek, Činátl

Sestava Šternberka: Gogová, Schandlová, Kneiflová, Karabinovičová, Sifferlenová, Kofieová, libero: Zilbermanová. Střídaly: Ambrůzová, Šmídová.