Soupeř i únava nad naše síly. Derby v Olomouci vyhráli domácí 3:0

21. 10. 2021

V dohrávce 3. extraligového kola hostily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v regionálním derby tým Sokola Šternberk. Po dvou jasných setech ve prospěch domácího favorita sice hosté dokázali zdramatizovat alespoň třetí dějství, na zisk bodu to však ani zdaleka nestačilo.

Úvodní set se rozhodoval už v samotném úvodu, kdy vysokoškolačky vedly 7:3, poté sice na chvíli polevily (8:6), ale po další sérii servisů Babićové (16:6) už bylo rozhodnuto. Konečný výsledek 25:11 odpovídal dění na hřišti.

Podobně vyhlížela také druhá část zápasu, kdy to bylo po podáních exšternberské Kneiflové 8:1 a přes snížení hostů (10:6) byl i další průběh pro Olomouc opět velmi snadný - 25:18 a 2:0.

Větší drama nabídlo až třetí dějství, v němž se skóre delší dobu přelévalo ze strany na stranu. Blíže k výhře měly dokonce dlouho Šternberanky (17:19), které ovšem v závěru o těsný náskok přišly a z ještě nadějného stavu 22:21 musely strávit celkovou porážku 21:25 a 0:3.

„První dva sety nemá moc cenu hodnotit. Soupeř to měl jednoduché, my jsme byli po včerejšku ztuhlí. Vzchopili jsme se až ve třetí sadě, ale na domácí už to nestačilo,“ uznal kouč poraženého celku Jan Drešl.

„Především gratuluji hostům k zisku bodu s Ostravou o den dříve. Bylo vidět, že se na nich projevila únava. Šternberk je vždy proti Olomouci mimořádně namotivovaný, my jsme první dva sety vcelku plnili taktické pokyny, ale ve třetí sadě jsme polevili. Naštěstí to dobře dopadlo,“ oddechl si trenér domácího celku Martin Hroch.

Další ligové kolo zavede oba regionální rivaly na palubovky soupeřek a navíc shodně do Brna. Olomouc se představí od 17.30 na hřišti Králova Pole a Šternberk o půlhodinu dříve načne svůj duel proti domácím Šelmám.

 

VK UP Olomouc - TJ Sokol Šternberk 3:0 (11, 18, 21)

Rozhodčí: Možnár, Horký

Čas: 73 minut

Diváků: 150

Olomouc: Gambová, Kneiflová, Štimacová, Šepeľová, Blancová, Babićová, libero Kulová. Střídaly: Silva, Moscická.

Šternberk: Z. Látalová, Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, libero: Slavíková. Střídaly: Abendroth, Kořínková, Vyjídáková.