Startuje extraliga volejbalistek. Šternberk cílí na záchranu a play-off

19. 10. 2022

Zhruba o měsíc později než v předchozích letech začne na konci tohoto týdne ostrá soutěžní sezona pro týmy z domácí extraligy volejbalistek. Sokol Šternberk se po letní pauze představí ze všech celků jako poslední a nejprve v Českém poháru, v pondělí 24. října nastoupí v šest odpoledne na palubovce druholigového béčka Ostravy.

Sokolu v minulém ročníku nejvyšší soutěže uniklo osmé místo a s ním účast v play-off v jediném prohraném setu s rivalkami z Frýdku-Místku. Tradičně nejmladší tým z nejmenšího extraligového města opět posiloval zejména z řad nadějných talentovaných volejbalistek, které by tentokrát měly na palubovce dirigovat zkušené hráčky především ze zahraničí. „Vnímáme samozřejmě fakt, že letošní ročník bude po pauze opět sestupový a byli bychom velmi neradi, kdyby tento černý Petr připadl právě nám. Cílem je proto v prvé řadě záchrana, účast ve vyřazovací části by byla velkým úspěchem a bonusem navíc. A samozřejmě chceme opět posouvat mladé hráčky v jejich kariéře dál a bavit skvělé publikum v naší domácí hale, pro které jsou všechny zápasy s tuzemskou elitou v našem prestižním olympijském sportu velkým svátkem,“ konstatuje předseda oddílu volejbalistek TJ Sokol Šternberk Michal Oborný.

Trenér Sokolek Jan Drešl se v průběhu a na konci minulé sezony musel vypořádat s odchody celkem šesti hráček, místo nich přichází pod šternberský hrad sedm nových adeptek základní sestavy. „Dorazily určitě zajímavé hráčky s potencionálem, ale také s málo zkušenostmi. Kapitánkou bude smečařka Aneta Weidenthalerová, která sbírala zkušenosti v Prostějově, ale i na zahraničním angažmá. Bohužel nám bude hodně chybět na bloku Američanka Olivia Kofieová, která z důvodu zranění ani nenastoupila do přípravy. Nevyšlo také rezervní řešení s Albánkou Sarou Haskuovou, která u nás neuspěla a v minulém týdnu odcestovala zpátky domů,“ přibližuje Jan Drešl, jenž bude mít vedle Wiedenthalerové nově k dispozici ukrajinské útočnice Deninovou a Kočetkovou, skotskou blokařku Agnewovou, nahrávačku Truksovou a libera Chaloupkovou a Krajčíkovou.

Také šternberská letní příprava byla tentokrát dlouhá a tedy i náročná. „Tým absolvoval hodně přátelských turnajů a zápasů, v nichž se děvčata mohla ukázat. U mnohých je vidět nezkušenost s extraligovým volejbalem, takže stále bojujeme s řadou nevynucených chyb, nízkou úspěšností v útoku a technickými nedostatky. Věřím ale, že se budeme postupně rychle zlepšovat,“ neztrácí optimismus kouč Sokola a přidává i sportovní odhodlání: „Sezona bude určitě zajímavá, protože ostatní týmy mají kádry ve velkém posílené o zahraniční hráčky, takže to bude bitva o každý bod do tabulky. Cílem by bylo samozřejmě play-off, ale pro tento úspěch musíme hodně zabrat,“ uzavírá Jan Drešl.