Statečný výkon bez obou nahrávaček k bodům nevedl

1. 12. 2022

Po regionálním derby v Olomouci nastoupily volejbalistky Šternberka v dohrávce 3. kola extraligy pro změnu k derby sokolskému na palubovce Frýdku-Místku. Šternberanky stále bojují s devastující vlnou zdravotních potíží. Tentokrát nastoupily bez obou nahrávaček Ramajové a Truksové, jež musela nahradit narychlo povolaná Natálie Zemánková, která už ukončila profesionální kariéru. Šternberk přesto vzdoroval do koncovky prostředního setu, ale nakonec prohrál 0:3.

První sada začala vyrovnaně a větší bodový náskok si domácí Sokolky vypracovaly až v její druhé půli, když vedly 17:13 a 20:15. Hned první setbol proměnily a set získaly v poměru 25:16.

Druhé dějství bylo dlouho daleko vyrovnanější a žádný z týmů nedokázal bodově odskočit. Set tak dospěl do vyrovnané koncovky (23:23), poslední dvě výměny však patřily zkušenějšímu domácímu celku.

Třetí část byla nejjednoznačnější. Hned v jejím úvodu šly domácí hráčky do trháku, vedly 5:2, 11:4 a dál postupně 18:8 a 22:14. Hostující Šternberk nenašel žádnou zbraň a po porážce 14:25 odevzdal všechny body domácímu celku.

„První dva sety byly z naší strany bojovné a ve druhém stačilo více pozornosti a dotáhli jsme jej k vítězství. Ale stejně jako v minulých zápasech jsme v koncovce polevili a nechali zvítězit soupeře. Třetí set nám už domácí nedali šanci,“ konstatoval šternberský kouč Jan Drešl.

„Tři body do tabulky bereme všemi deseti. Pochvala týmu, že zvládl těžkou situaci po zranění naší smečařky a samozřejmě pochvala Vaness Smýkalové,“ hlásila trenérka domácího celku Alexandra Dedková.

Extraligový los si s volejbalistkami Šternberka a Frýdku-Místku poněkud zažertoval a hned za dva dny je pošle opět proti sobě. Utkání 14. soutěžního kola se bude hrát v sobotu 3. prosince od 17 hodin tentokrát ve šternberské hale Ecce Homo.

TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Sokol Šternberk 3:0 (16, 23, 14)

Rozhodčí: Novák, Kubinec

Čas: 74 minut

Diváků: 100

Frýdek-Místek: Dvořáčková, Petrová, Silvaová, Šumejková, Livingstonová, Strušková, libero Teperová. Střídaly: Smýkalová, Krejčí, Šmídová, Šrámková

Šternberk: Zemánková, Deninová, Kořínková, N. Látalová, Weidenthalerová, Pjantkovská, libero Chaloupková. Střídala: Z. Látalová, Kočetková