Statečný vzdor proti lídru z Liberce nestačil

16. 10. 2021

V 7. kole extraligy hostil Sokol Šternberk lídra tabulky Duklu Liberec a přes očekávanou porážku 0:3 nezanechal mladý domácí celek vůbec špatný dojem.

V prvním setu se domácím volejbalistkám úplně nedařilo držet s favorizovanými hráčkami soupeře krok a výsledkem bylo konečné skóre 18:25. Domácí trenér Jan Drešl vystřídal tři hráčky, stejně tak učinil ale také hostující Libor Gálík.

Ve druhém dějství domácí volejbalistky od počátku vedly, za stavu 7:7 ale bylo vyrovnáno. Poté se Severočešky bodově utrhly a Šternberku už se nepodařilo stav zvrátit ve svůj prospěch a set skončil za stavu 17:25.

Třetí sada byla nejdramatičtější z celého utkání. Domácím hráčkám se dařilo držet vedení až do stavu 19:18, podávaly velmi bojovný výkon a herně předváděly pohledný volejbal. V koncovce však dominovaly zkušenější hráčky Liberce a set získal v poměru 25:20, a tím i celé utkání.

„Myslím si, že domácí tým předvedl odvážný a hezký volejbal. Náš výkon nepotřebuje hodnocení a jsem rád, že si odvážíme ze Šternberka tři body,“ hodnotil stručně kouč Liberce Libor Gálík.

„Gratulace soupeři k vítězství 3:0. Byli jasným favoritem utkání a jsou favoritem i celé extraligy. Jsem rád, že naše holky předvedly bojovný výkon především ve třetím setu. V utkání si zahrály i holky, které stabilně nehrají,“ kvitoval domácí trenér Jan Drešl.

Příští týden čeká Šternberanky mimořádně nabitý zápasový program. Ve středu 20. října hostí od 18 hodin v dohrávce 5. extraligového kola Ostravu, o pouhý den později se ve stejném čase představí pro změnu v dohrávaném utkání 3. kola v Olomouci a zápasový kvapík zakončí v sobotu 23. října od 17 hodin duelem 8. kola v Brně se Šelmami.

TJ Sokol Šternberk - VK Dukla Liberec 0:3 (-18, -17, -20)

Rozhodčí: Vachutka, Peloušek

Čas: 76 minut

Diváků: 70

Šternberk: Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Slavíková. Střídaly: Abendroth, Kořínková, Vyjídáková.,

Liberec: Ovečková, Kojdová, Bartošová, Kvapilová, Nová, Nečasová, libero: Dostálová. Střídaly: Kohoutová, Šulcová, Šotkovská.