Šternberanky doma šokovaly druhý Liberec

30. 11. 2023

Překvapení dosavadního průběhu extraligy volejbalistek, Sokol Šternberk, hostil v předehrávce 12. soutěžního kola druhý celek tabulky Duklu Liberec. A Hanačky se favorita nezalekly - dvakrát sice ztratily vedení o set, tiebreak však už patřil v hale Ecce Homo domácím Sokolkám a senzace byla na světě.

První set se lépe vydařil domácím hráčkám, kterým se vedlo ve všech činnostech: na podání Cohenové, příjem dirigovalo libero Vyjídáková, obranu Weidenthalerová s Cohenovou a v útoku Kłodová. Své vedení Šternberanky postupně navyšovaly (13:9, 23:13) a konečný stav setu byl jednoznačný - 25:17.

Ve druhé sadě začala hrát Dukla útočně, celý set vedla s dostatečným náskokem a oplatila domácím výsledek z prvního setu, když srovnala na 1:1 po vítězství 25:17.

Třetí část patřil zpočátku rozjetému Liberci, ale jen do stavu 15:15. Pak se hra Šternberka zlepšila, Sokol získal vedení17:16, 20:18 a následně celou hru 25:22. Při vedení 2:1 na sety tak už měl jistý bod.

Čtvrté pokračování však opět náleželo hostům, kterým se začalo dařit na podání a v útoku bodovaly Vyklická se Šulcovou, Liberec měl celý set náskok, nakonec jej ale vyhrál jen o tři body.

Rozhodovalo se v tiebreaku. V týmu domácích se dařilo nejvíce bodující domácí hráčce, Polce Martyně Kłodové, k níž se přidala kapitánka Weidenthalerová. Tyto dvě tahounky v útoku prakticky nechybovaly a i díky nim získal zkrácený set, zápas i bod navíc Sokol zaslouženě po výhře 15:11.

„Dnes to byl od nás neskutečně bojovný výkon. Jsem strašně ráda, že jsme zvládly další tiebreak a jsem moc pyšná na náš tým,“ neskrývala po utkání nadšení kapitánka Sokola Aneta Weidenthalerová.

„Chtěl bych pochválit družstvo za výborný kolektivní výkon. Dařilo se nám hlavně v prvním setu, kdy jsme dokázali tlačit na soupeře jak servisem, tak pestrým útokem. Každý vyhraný set nás stojí hodně sil. To vysvětluje zaváhání ve druhém setu. Ale mám obrovskou radost, že jsme dokázali posbírat všechny síly a velkou bojovností dotáhnout zápas do vítězného konce,“ zhodnotil duel domácí kouč Miroslav Jehlář.

Hostující lodivod Libor Gálík byl pochopitelně zklamán. „Náš dnešní výkon byl ovlivněn včerejším pohárovým utkáním. Příležitost dostaly další hráčky, ale výkon nebyl dobrý. Gratuluji domácím, hráli bojovně a zaslouženě získali dva body.“

Další důležitý zápas čeká Šternberk opět v předehrávce, tentokrát 13. ligového kola, a to ve čtvrtek 7. prosince od 18 hodin doma proiti Přerovu.

TJ Sokol Šternberk - VK Dukla Liberec 3:2 (17, -17, 22, -16, -11)

Rozhodčí: Vachutka, Trumpeš

Čas: 108 minut

Diváků: 180

Šternberk: Cohenová, Kurerová, Deptuchová, Laskowská, Kłodová, Weidenthalerová, libero: Vyjídáková. Střídala: Přibylová.

Liberec: Šulcová, T. Kvapilová, K. Kvapilová, Frankevychová, Vyklická, Robins-Hardyová, libero: Kolářová. Střídaly: Fixová, Pragerová, de Mellová.