Šternberanky tentokrát doma na Liberec nevyzrály

27. 1. 2024

Ve 2. nadstavbovém kole extraligy chtěl Šternberk doma podruhé překvapit Liberec, ale ten tentokrát přijel dobře připraven, nedal Sokolu šanci a vyhrál jasně 3:0. Domácí tým marně hledal celé utkání na výbornou hru Dukly, kterou režírovala kapitánka Klára Vyklická.

Ve šternberské hale Ecce Homo tlačily v prvním setu liberecké hráčky soupeřky servisem, dařilo se jim v obraně i v útoku, vedlo se kapitánce Vyklické i zahraničním hráčkám Robins-Hardyové a De Mellové. Domácí volejbalistky marně hledaly recept, jak soupeřky zastavit (6:8, 10:13), nepomohly ani oddechové časy za stavu 11:19 a 12:22 a set patřil Liberci, který vyhrál 25:12.

V druhé sadě pokračoval obraz hry z té úvodní. Dukla byla aktivnější, Sokol složitě hledal, jak soupeřky zastavit. Na servisu se dařilo liberecké Šulcové, na bloku De Mellové, v útoku Vyklické, která měla spolu Fixovou nejvíce bodů.

Třetí sada změnu obrazu hry bohužel pro Šternberk nepřinesla. Volejbalistky Dukly hrály soustředěně a domácí se občas trápily, když postupně ztrácely na soupeře více a více (5:8, 11:16, 14:22). Set skončil poměrem 15:25 a celý duel 0:3. V domácím týmu podala tradičně bojovný výkon kapitánka Weidenthalerová, poprvé byla v sestavě Šternberka posila z Olomouce Tereza Pluhařová, byť zatím do duelu nezasáhla.

„Po posledním utkání v téhle hale jsme měli trošku obavy. Myslím si, že k dnešnímu zápasu jsme přistoupili úplně jinak než k tomu minulému. Holky hrály výborně a zvládli jsme to za tři body. I náš výkon byl slušný, takže z mé strany rozhodně panuje spokojenost,“ chválil svoje svěřenkyně po zápase spokojený hostující trenér Libor Gálik.

„Dnes jsme nehráli dobře, smůla nás pronásledovala po celý zápas. Nedokázali jsme udržet vůbec krok se soupeřkami. Sice jsme se připravovali na tvrdý servis, ale těch ostrých servisů tam bylo pár. Soupeř nás nenechal nadechnout, jel na výborné obraně, překonával nás agresivní hrou, byl připravený na krátké zálivky. Nám tam bohužel nespadla ani jedna, soupeř nás nenechal prostě zahrát nic, co by ho mohlo překvapit. Naopak Liberec nás překvapil tím, že dokázal zpracovat i těžké balony a prostě nám to zahrát jakoby na první dobrou. Soupeři gratuluji a my musíme přemýšlet o tom, jak a co zlepšovat,“ zrekapituloval utkání domácí kouč Miroslav Jehlář.

V sobotu 3. února hraje svoje další utkání Sokol Šternberk od 17 hodin v Praze na Olympu.


TJ Sokol Šternberk - VK Dukla Liberec 0:3 (-12, -14, -15)

Rozhodčí: Trumpeš, Ostranský

Čas: 63 minut

Diváků:140

Šternberk: Kurerová, Kłodová, Kořínková, Látalová, Weidenthalerová, Cohenová, libero: Vyjídáková

Liberec: Dvořáková, De Mellová, Fixová, Šulcová, Vyklická, Robins-Hardyová, libera: Démarová, Javůrková. Střídaly: Nováková, Kolářová, K. Kvapilová