Šternberanky zakončily nadstavbu domácí prohrou s Prostějovem

7. 3. 2024

Extraliga volejbalistek završila svým 27. kolem nadstavbovou část a míří do vyřazovacích bojů. V duelu Sokola Šternberk s Prostějovem už bylo jasné, že domácí čeká bez ohledu na výsledek střetnutí baráž. Prostějov si pojistil druhé místo vítězstvím 3:0 a v play-off se chystá na hanácké derby proti Olomoucí. Sokol čeká bitva o setrvání v extralize se zatím neznámým sokem.

V prvním setu se prokázala větší zkušenost hráček Prostějova. Od stavu 8:10 nepustily domácí volejbalistky do vedení, nepomohly ani oddechové časy a sadu získaly hostující favoritky po vítězství 25:22.

Ve druhé sadě se opakoval obraz hry z prvního setu, na podání tlačila Loffová, v útoku se dařilo Bajuszové, Faltínové i Meidlové. Soupeřky z Prostějova vedly po celou dobu setu, který vyhrály s osmibodovým náskokem 25:17.

Třetí sada byla nejvyrovnanější, Sokol se dlouho držel v kontaktu se soupeřem (3:3, 11:10, 18:17), ale koncovka opět patřila hráčkám Prostějova - 20:25 a celkově 3:0 pro favorita.

„Poslední zápas dlouhodobé části soutěže byl v režii Prostějova, který si nenechal výhru ujít. Byly tam sice momenty, kdy jsme dokázali vysbírat pár balonů v poli a zatlačit servisem, ale zkušenosti zvítězily. Takže zaslouženě vyhrál Prostějov. S tím se asi počítalo, takže my se musíme nyní připravit do baráže. Je třeba jít dál a nemít hlavu dole. Holkám bych chtěl poděkovat za výkon, dneska to bylo odehráno v rámci našich možností,“ řekl k utkání domácí lodivod Miroslav Jehlář. 

„Dnes jsme měli potíže s liberem, ale holky prokázaly svou zkušenost, soupeřky tlačily v útoku i na servisu po celé utkání. Jsem rád, že jsme utkání zvládli bez větších chyb a odvážíme si ze Šternberka tři body,“ kvitoval trenér Prostějova Miroslav Čada.


TJ Sokol Šternberk - VK Prostějov 0:3 (-22, -17, -20)

Rozhodčí: Peloušek, Kovář.

Čas: 71 minut

Diváků: 95

Šternberk: Látalová, Weidenthalerová, Úradníková, Kurerová, Kłodová, Kořínková, libero Vyjídáková. Střídala: Dudková

Prostějov: Bajuszová, Faltínová, Loffová, J. Smolková, Trnková, Meidlová, libero M. Smolková. Střídaly: Kožoušková, Bažóová