Domácí ligová předehrávka patřila hostům z Prostějova

12. 10. 2023

V předehrávce 9. kola extraligy přivítaly volejbalistky TJ Sokol Šternberk ve své hale Ecce Homo tým Prostějova. Hostující favorit byl tentokrát nad síly Sokolek, které s ním prohrály rychle a vcelku jednoznačně 0:3.

Už od začátku prvního setu se na palubovce více dařilo hráčkám Prostějova, které tlačily domácí tým hlavně servisem Trnkové. Nepomohly ani oddechové časy šternberského kouče Jehláře za stavů 0:5 a 3:13. V útoku se Sokolu po celé utkání nevedlo eliminovat nebezpečnou Karin Šunderlíkovou. Skóre narůstalo pro hosty až příliš jednoznačně a výsledek tak byl z pohledu Sokola hrozivých 13:25.

I druhá sada byla zcela v režii hráček Prostějova. Oddechové časy při skóre 10:14 a 12:19 nepomohly ke změně v obrazu hry, domácí marně hledali cestu ke korigování stavu, hostující hráčky Loffová, Šunderlíková a Trnková dominovaly jak na servisu, tak na bloku i v útoku. Výsledkem byla výhra hostů v poměru 25:15.

Ve třetí části se domácím hráčkám zpočátku dařilo získávat body a vést až do stavu 5:4. Pak se ale při podání Loffové soupeřkám podařilo získat vedení a nepomohly ani dva rychlé timeouty domácího trenéra (17:20 a 18:23). Set získali hosté 25:19 a celý duel 3:0.

„V utkání jsme ve všech setech měli hru pod naší kontrolou, soupeřky se nám dařilo přehrávat na bloku i v útoku. S dnešním výkonem týmu jsem spokojen,“ řekl trenér hostí Michal Matušov.

„Dnes jsme hráli proti velmi těžkému protivníkovi, který nám nedal moc šancí na lepší výsledek. Snad naše příležitost získávat body přijde s jinými soupeřkami. Gratulace Prostějovu k výkonu i vítězství,“ zhodnotil duel domácí kouč Miroslav Jehlář.

V sobotu 14. října odehraje Sokol duel 3. ligového kola na palubovce Dukly Liberec.

TJ Sokol Šternberk – VK Prostějov 0:3 (-13, -15, -19)

Rozhodčí: Lenert, Grabovský

Čas: 74 min.

Diváků: 130

Šternberk: Přibylová, Deptuchová, Laskowská, Klodová, Weidenthalerová, Cohenová, libero: Vyjídáková.

Prostějov: Meidlová, Trnková, Šunderlíková, J. Smolková, Loffová, Bajuszová, libero: Pallová. Střídaly: Dvořáková, M. Smolková, Choletová.