Nadějný začátek: doma bereme bod se silnou Ostravou

7. 10. 2023

Až v tiebreaku skončil ve Šternberku první extraligový zápas žen nové sezony. Sokol vedl nad Ostravou 2:0 na sety, ale nakonec odešel z utkání poražen. Přesto získal bod, za výhru 3:2 bere dva Ostrava.

První set patřil domácím hráčkám, které tlačily soupeřky servisem, dařilo se hlavně kapitánce Weidenthalerové, na příjmu hrála velmi dobře libero Vyjídáková a celý tým Sokola šlapal. Domácí vedli prakticky po celý průběh prvního dějství (9:6, 15:12), soupeřkám nepomohly ani oddechové časy za stavu 15:11 a 18:13. Set skončil 25:19 a domácí hráčky bavily své fanoušky pohledným volejbalem.

Na začátku druhé sady se hráčky Ostravy dostaly do vedení 4:1, pak ale při podání Přibylové domácí volejbalistky získaly vedení 11:7 a získaný náskok si udržely až do konce (17:13, 23:17, 25:20). V útoku se dařilo Weidenthalerové, Klodowé i Deptuchové, na bloku Laskowské a Deptuchové.

Ve třetí části se hra obrátila, volejbalistkám Ostravy se začalo dařit, nechybovaly na podání, vedly od začátku setu 10:4 a 15:10. Hra domácích ztratila jistotu z předchozích setů, Sokol chyboval a naopak soupeřky vstaly z popela. Hadáčková, Kojdová i Skřivanová hrály velmi dobře, domácím nepomohly oddechové časy (0:6, 6:10) a set skončil stavem 25:20 pro Ostravu.

Ve čtvrtém dějství pokračoval obrat z předchozího setu - domácím se nedařilo, Ostrava vedla po celý set (8:3, 13:9 a 20:14) a výsledek byl 25:16 pro hosty.

Tiebreak si Ostrava již nenechala vzít, vedla 11:4 a 14:8 a po vítězství 15:10 vyhrála zápas díky velkému obratu 3:2. Obměněný domácí tým však zanechal před svými fanoušky velmi sympatický dojem, získal do tabulky bod a lze jen doufat, že jeho výkon časem se sehraností bude ještě stoupat.

„Začátek utkání jsme nezachytili hru Šternberka. Od třetího setu jsme začali hrát svoji hru, dotáhli jsme zápas do tiebreaku a získali dva body,“ zmínil šéf vítězné lavičky Zdeněk Pommer.

„Škoda, že jsme po prvních dvou vyhraných setech nepokračovali v naší úspěšné hře. Náš výkon postrádal od třetího setu herní pohodu, soupeřkám se začalo dařit a dovedly utkání do vítězného konce. Holky musím za dnešní předvedený výkon v prvních dvou setech pochválit,“ řekl domácí trenér Miroslav Jehlář.

Už ve čtvrtek 12. října hraje Šternberk opět doma a to předehrávku 9. kola, v níž od 18 hodin hostí VK Prostějov. V sobotu 14. října pak hraje duel 3. kola na palubovce Dukly Liberec.

TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava 2:3 (19, 20, -20, -16, -10)

Rozhodčí: Kubinec, Lenert

Čas: 122 min

Diváků: 100

Šternberk: Cohenová, Přibylová, Deptuchová, Laskowská, Klodová, Weidenthalerová, libero: Vyjídáková.

Ostrava: Jasečková, Hadáčková, Kašparová, Kojdová, Chládková, Skřivanová, libero: Slavíková. Střídaly: Fukalová, Látalová, Mikelová, Jakuškinová, Jedličková, Bauerová.