Šternberk jede potrápit Prostějov

16. 10. 2024

Volejbalistky Sokola Šternberk čeká těžký úkol. Ve 4. extraligovém kole hrají na palubovce VK Prostějov. Zatím jsou v extralize bez bodu, aspoň jeden se pokusí urvat v Prostějově, který je ale samozřejmě favoritem duelu, byť je zatím v tabulce až šestý.

Sokol Šternberk zatím v extralize třikrát prohrál, s Olomoucí, u Šelem Brno a pak doma s Ostravou. Proti ostravskému celku už měl výkon nadějné parametry, hlavně v prvním setu byl Sokol lepší a zaslouženě jej vyhrál. Ve druhém a třetím setu, kdy se zápas lámal, se v koncovkách ukázala větší zkušenost Ostravského týmu. „Sobotní zápas se nám v prvním setu dařilo přehrávat soupeřky. Další sety byly vyrovnané, škoda třetího setu, kdy jsme v koncovce nedokázaly soupeřky přehrát. Potřebujeme větší souhru a více klidu v koncovkách setů," řekla po zápase s Ostravou kapitánka a nahrávačka Sokola Klára Dvořáčková. Pro tu bude sobotní zápas v Prostějově pikantní, protože je odchovankyní Prostějova. ,,K volejbalu mě přivedl v Prostějově Peter Goga, bývalý nahrávač, se kterým se už dlouhou dobu znali a znají moje rodiče, jednoho dne přišel s náborovým papírem a já jsem se toho hned chytla. Asi od mých 8 let jsme se chodili koukat na volejbal do Prostějova, takže jsem i díky tomu měla jasno. První trenérkou byla Dana Vlčková, která mě učila techniku prstů," řekla pro klubový web Klára Dvořáčková ke svým začátkům.

A jak vidí duel v Prostějově kouč Sokola Miroslav Jehlář? ,,Asi bude těžké je překvapit. Navíc poztrácely nějaké body, tak o další doma nebudou chtít přijít. Budeme chtít zopakovat agresivní hru z prvního setu a částí druhého a třetího proti Ostravě. Pokusíme se danou hru držet co nejdéle a urvat sety. Každý získaný bude pro nás malou výhrou. Bude to potvrzení toho, že naše výkonnost má stoupající tendenci. Věřím, že se náš mladý tým zase herně posune."

VK Prostějov má zatím v extralize za sebou tři pětiseťáky. Doma zdolal v prvním kole mistra Šelmy Brno 3:2, pak prohrál stejným poměrem v Ostravě a následně doma ztratil překvapivě bod s Přerovem, ale vyhrál 3:2. Na webu vékáčka hodnotila výkony smečařka Lucia Herdová. „V naší hře máme strašně nervózní pasáže, kde vypadneme z koncentrace a děláme hodně chyb. Navíc nesložíme útokem jedna, druhá i třetí, soupeř nám pak uteče do většího bodového náskoku a to se už potom někdy těžko dohání.“

Podobně vidí situaci i lodivod Prostějova Miroslav Čada. „Máme nově sestavený tým, jenž ve stresu pod zápasovým tlakem pořád dělá určité chyby z návyků, které se snažíme odstraňovat. Trochu s tím bojujeme, trvá to delší čas. Přesto věřím, že kvalitu z tréninků už přeneseme do příštích utkání,“ řekl po sobotním utkání s Přerovem Čada.

Sestava Prostějova proti Volejbalu Přerov: Ferreira, Dvořáková, Bažó, Kvapilová, Herdová, Vyklická, libero Chevalierová. Střídala: Pavlová.

V přípravě se oba týmy potkaly na TOMI-REMONT CUPu a vyhrál Prostějov 3:0.