Šternberanky nenašly v lize recept na brněnské Šelmy

2. 11. 2023

Na palubovce třetího týmu tabulky, brněnských Šelem, odehrály volejbalistky Sokola Šternberk zápas 6. kola extraligy. Hanačky přes bojovný výkon nenašly cestu k prolomení kompaktní hry brněnského týmu a prohrály hladce 0:3.

Sokol v hale Sokola Brno I. Sice vyhrával na začátku zápasu 2:0, ale v prvním setu to bylo jediné vedení hostujícího týmu. Domácí celek naopak začal od stavu 4:4 budovat svůj náskok. V útoku se mohl opřít o Madsenovou, které postupně sekundovaly další hráčky. Za stavu 6:16 si hostující kouč Miroslav Jehlář vzal oddechový čas, který účinkoval výborně - Šternberk přidal čtyři body a stáhl náskok Šelem. Domácí trenér nechal odpočinout kapitánku Markovou a Brno pod taktovkou nahrávky Kelnárové a útoků Madsenové se Širůčkovou dotáhlo set k vítězství 25:14.

Ve druhém setu vedl Šternberk díky zdařilým útokům polské hráčky Kłodové 6:3, pak sice Brno srovnalo, ale Sokol držel v této části hry naději alespoň na dílčí úspěch. Kłodová zvedala na 10:9, po dvou esech z podání Laskowské to bylo 15:13 pro hosty. Zápas byl v tomto dějství vyrovnaný, na 19:19 dávala Deptuchová, pak však přišel ostrý závěr Šelem a po vítězství 25:20 jejich vedení 2:0.

V posledním setu se Sokol držel už jen na začátku, pak domácí tým rychle navyšoval svůj náskok, vyhrál jasně a bez komplikací 25:10 a celý duel 3:0.

„Zápas proběhl dle očekávatelného scénáře. V prvním setu jsme alespoň v první půlce hráli dobrý volejbal, tlačili jsme servisem, ve druhém setu se nám dařilo na útoku, byli jsme agresivnější. Třetí set nás Šelmy rozložily úplně, jen jsme se po sobě dívali,“ uznal dominanci protivníka hostující kouč Miroslav Jehlář.

„Povinné vítězství, ale stoprocentní koncentrace tam dnes nebyla. Zvládli jsme roli favorita, jsem rád, že jsme si mohli vyzkoušet i některé prvky, které jsme zakomponovali do tréninku. Šternberku ve druhém setu vyšlo podání, měli jsme tam trochu problém s přihrávkou,“ hodnotil trenér vítězek Jaroslav Vlk.

V sobotu 4. listopadu hraje Sokol Šternberk své utkání 7. ligového kola doma od 17 hodin proti Olympu Praha.

Šelmy Brno - TJ Sokol Šternberk 3:0 (14, 20, 10)

Rozhodčí: Peloušek, Olt

Čas: 66 minut

Diváků: 100

Šelmy: Šmídová, Janečková, Marková, Madsenová, Kelnárová, Širůčková. Libero: Chevalierová. Střídaly: Benediktová, Mokrá.

Šternberk: Přibylová, Deptuchová, Laskowská, Kłodová, Weidenthalerová, Cohenová. Libero: Vyjídáková. Střídala: Kurerová.