Šternberk v sokolském derby nebodoval

22. 2. 2024

Volejbalové extraliga žen pokračovala 23. kolem a Sokol Šternberk se pokoušel na dně tabulky stáhnout náskok Frýdku-Místku. Na palubovce druhého Sokola v elitní soutěži však body ani sety nevybojoval.

V prvním setu sokolského derby mohla do stavu 11:11 frýdecká hala vidět vyrovnaný začátek utkání. Poté domácí hráčky zlepšily útok a ujaly se vedení 19:14. Šternberkanky ještě dokázaly zabojovat a stáhly skóre na 19:18 pro Frýdek, ale koncovka již patřila domácím - 25:20.

I ve druhé sadě byl vyrovnaný průběh do stavu 7:7. To byl však poslední moment, kdy mohl tento set nabídnout výsledkové napětí. Frýdek následně ukázal hru, která mu funguje, domácí volejbalistky vedly 16:8 a 22:12, a set vyhrály vysoko 25:15.

Třetí část měla naprosto stejný průběh jako předešlé dvě. Ze začátku se oba týmy tahaly, ale po zbytek setu byl údernějším týmem Frýdek-Místek, který vedl 19:13 a 22:14 a v pohodě si po výsledku opět 25:15 dokráčel pro důležité tři body.

„Utkání se nám nepovedlo. Na začátku jsme byli příliš opatrní, čehož soupeř využil ve svůj prospěch. My jsme nedokázali zabrat. První set byl ještě nějak hratelný, v druhém jsme přestali hrát za stavu 10:8. I když jsme prostřídali, tak set skončil s velkým bodovým rozdílem. My se nedokážeme zvednout a vymyslet něco, je tam špatná volba nahrávky. Vlastními chybami jsme nechali soupeře vyhrát,“ řekl po utkání kriticky trenér Šternberka Miroslav Jehlář.

„Pro nás veledůležité utkání, z toho pramenila naše předzápasová nervozita. Myslím, že jsme Šternberk přehrály, výborně jsme bránily v poli, pohlídaly jsme si, to, co jsme si pohlídat měly. Během zápasu nás nic prakticky nepřekvapilo. Za mě velká spokojenost a pochvala celému týmu, protože dnes tým hrál kolektivně,“ viděla střetnutí trenérka domácího celku Alexandra Dedková.

Další duel hraje Sokol Šternberk tentokrát doma - v sobotu hostí ve 24. ligovém kole od 18 hodin Králové Pole Brno.


TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Sokol Šternberk 3:0 (20, 15, 15)

Rozhodčí: Ostranský, Kavala

Čas: 74 minut

Diváků:80

Frýdek-Místek: Petrová, Fukalová, Doshková, Agbolossouová, Strušková, Dvořáčková, libera Kulová, Šrámková. Střídaly: Böhmová, Michalčíková

Šternberk: Kurerová, Kłodová, Úradníková, Látalová, Weidenthalerová, Cohenová, libero Vyjídáková. Střídaly: Pluhařová, Kořínková, Pavlovská