Šternberk odjel s prázdnou z Liberce

14. 10. 2023

Po předehrávce s Prostějovem čekal volejbalistky Sokola Šternberk další těžký soupeř v Liberci. Hráčky Sokola se držely v prvním setu, ale nedotáhly jej do vítězného konce a poté už si silná Dukla vedení pohlídala a vyhrála 3:0.

Liberec začal proti Šternberku pětibodovou šňůrou při podání Herdové, ale Sokol se dokázal chytit a snížil posléze na 5:6. Po smečích Cohenové a Laskowské šel hostující celek dokonce do vedení 10:9. Dukla pak odskočila na 16:13 a 19:15 a už si vedení pohlídala, byť hosté bojovali až do konce a domácí se zejména díky bodovým příspěvkům kapitánky hostí Weidenthalerové báli až do posledního míče. Za stavu 24:23 měla vyrovnání stavu na lopatě Deptuchová, ale minula a Liberec setbol proměnil.

Ve druhé části vedl Liberec rychle 8:2, hostující kouč Jehlář si vzal oddechový čas a Sokol dokázal snížit po smeči Klodowé na 6:8. Domácí celek pak ale stále držel vedení a od stavu 17:11 už bylo o vítězi setu jasno. Liberec jej získal za 25:15.

Ve třetí části se opakoval scénář té druhé. Dukla rychle získala náskok a ten pak do konce duelu udržovala a po jasném vítězství 25:13 v posledním setu vyhrála nad Sokolem Šternberk 3:0.

„Začátek utkání nám sice utekl, ale pak jsme se do toho dostali a navázali jsme na výkon s Ostravou. V závěru jsme sahali po vyrovnání, ale nevyšel nám útok a soupeř proměnil setbol. Závěr prvního setu nás pak ovlivnil ve zbytku duelu. Liberec s podporou výborných diváků hrál velmi dobře, tlačil nás servisem a my jsme museli stále dohánět jejich vedení. Dukla byla dnes lepším týmem,“ zhodnotil zápas trenér Sokola Miroslav Jehlář.

Ve čtvrtek 19. října hraje Šternberk doma od 18 hodin utkání druhého kola Chance Českého poháru s Frýdkem-Místkem. V sobotu pak duel čtvrtého kola extraligy na půdě Přerova.

VK Dukla Liberec - TJ Sokol Šternberk 3:0 (23, 15, 13)

Rozhodčí: Nedbálek, Koutník

Čas: 72 minut

Diváků: 237

Liberec: Frankevychová, K. Kvapilová, N. Kvapilová, Herdová, Vyklická, Robins-Hardyová. Libero: Démarová. Střídaly: Pragerová, Fixová.

Šternberk: Přibylová, Deptuchová, Laskowská, Klodová, Weidenthalerová, Cohenová. Libero: Vyjídáková.