Cenný skalp. Šternberk oplatil mistrovi porážku

23. 11. 2023

Konečně vítězství! V 10. extraligovém kole zvládl Sokol Šternberk tentokrát konečně pětisetový zápas, doma oplatil Královu Poli Brno porážku ze středy a zvítězil nad úřadujícím šampionem 3:2.

V hale Ecce Homo se hrálo bojovné, pohledné utkání s krásnými výměnami a ve skvělé atmosféře. V domácím týmu se dařilo především Deptuchové a Weidenthalerové, ale i ostatní hráčky předvedly bojovný výkon a díky tomu získal Sokol cenné dva body proti úřadujícímu mistrovi.

V prvním setu byl duel velmi vyrovnaný. Od stavu 14:14 se začalo více dařit domácím hráčkám, hostům nepomohly ani timeouty za stavu 22:16 a 24:20. Set získaly Sokolky s přehledem 25:19.

Ve druhém dějství se dařilo Královu Poli především útočným podání Jelínkové zatlačit domácí a hosté vedli 12:8. Šternberanky při podání Weidenthalerové dotahovaly (16:17), držely se až do koncovky (18:19, 22:23), ale set nakonec získaly Brňanky - 22:25 a 1:1.

Ve třetí sadě se více dařilo domácím, v útoku zejména Polce Deptuchové, na příjmu působila jistě Vyjídáková, tradičně výborná kapitánka Weidenthalerová. Zejména díky jim získaly tuto část hry domácí Sokolky poměrem 25:20.

Čtvrté pokračování se až do stavu 12:12 lépe vyvíjelo pro domácí. Pak bylo chvíli vedení na straně Brna, ale Sokolu se podařilo získat těsný náskok zpět (21:19). Závěr setu ale patřil jednoznačně poměrem 6:1 hostujícím hráčkám, které díky výhře 25:22 vyrovnaly.

Rozhodovalo se ve zkrácené hře. První půle patřila Brnu, jež vedlo 8:4, Pak se rozehrály šternberské volejbalistky, tiebreak ovládly 15:11 a tím braly také vytoužený druhý bod a důležité vítězství.

„Zase to byl zápas jako na houpačce. Došly jsme do tiebreaku, kde jsme nikdy neměly štěstí. Ale dnes se to konečně otočilo a dokázaly jsme svojí bojovností vyhrát za dva body,“ komentovala dramatický duel se šťastným koncem pro Šternberk kapitánka Sokola Aneta Weidenthalerová.

„Chtěl bych pochválit družstvo za to, že jsme prolomili naše prokletí čtyř tiebreaků a dokázali jsme zvítězit s pro nás silným soupeřem KP Brno. Z našich hráček bych pochválil Olu Deptuchovou za výborný výkon. A děkujeme všem divákům, kteří nám přišli fandit a byli úžasní,“ radostně hodnotil vítězství kouč Sokola Šternberk Miroslav Jehlář.

„Mrzí mě, že jsem nezvládl družstvo na toto utkání lépe připravit. V zápase jsme po taktické stránce selhali,“ stroze ohodnotil porážku trenér VK Královo Pole Brno Erik Nezhoda.

V sobotu 25. listopadu se Šternberanky představí od 17 hodin na palubovce ambiciozní Ostravy.

TJ Sokol Šternberk - VK Královo Pole Brno 3:2 (19, -22, 20, -22, 11)

Rozhodčí:  Ištvanech, Olt

Čas: 123 minut

Diváků: 135

Šternberk: Kurerová, Deptuchová, Laskowská, Kłodová, Weidenthalerová, Cohenová, libero: Vyjídáková.

KP Brno: Pelikánová, Jelínková, Körmendyová, Kuníková, Pavlíková, Hrušecká, libero Šmardová. Střídaly: Matějková, Křižanovská, Prchalová, Chlupová.