Šternberské volejbalistky jsou přebornicemi České obce sokolské

16. 1. 2024

První lednový víkend hostila Choceň Přebor České obce sokolské (ČOS) ve volejbalu žen, tedy v podstatě sokolské mistrovství republiky volejbalistek. Vítězství v šestičlenném turnaji slavil bez ztráty setu tým VK Šantovka Olomouc UP, sokolskými přebornicemi se staly na celkové třetí příčce hráčky Šternberka.

Letošního Přeboru ČOS se zúčastnilo šest družstev - Sokol Šternberk (extraliga), Sokol Česká Třebová (2. liga), Sokol Dobřichovice (1. liga), Sokol Nusle Praha (1. liga), Slavia Hradec Králové (1. liga) a VK Šantovka Olomouc UP (extraliga). Družstva byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin. Šternberanky v té své zdolaly bez ztráty setu Dobřichovice a výsledkem 2:1 Nusle, v semifinále podlehly Hradci Králové 1:2 a v boji o bronz a zároveň o sokolský titul přehrály Dobřichovice opět 2:0.

"Na přelomu roku u nás došlo k výrazné obměně kádru na dvou postech základní sestavy. Turnaj tak pro nás byl vítanou příležitostí na sehrávání. Zároveň v jeho průběhu dostaly šanci i hráčky z lavičky. Výsledky proto nejsou až tolik důležité, sokolský přebornický titul nás však přesto velmi těší, protože jsme hrdými zástupci Sokola mezi českou volejbalovou elitou, což jsme tímto také potvrdili," zhodnotil choceňské vystoupení svého celku trenér Šternberka Miroslav Jehlář.


Konečné pořadí Přeboru ČOS 2024:

1. VK Šantovka Olomouc UP

2. Slavia Hradec Králové

3. Sokol Šternberk (Přeborník ČOS)

4. Sokol Dobřichovice (2. místo ČOS)

5. Sokol Česká Třebová (3. místo ČOS)

6. Sokol Nusle Praha