Tereza Slavíková: V nové sezoně máme na lepší umístění

1. 6. 2021

S těžkou úlohou se musela před rokem po svém přestupu do volejbalového Sokola Šternberk vyrovnat Tereza Slavíková. Na postu libera totiž talentovaná odchovankyně Prostějova nahradila spolehlivou a oblíbenou Katrinu Zilbermanovou, jež zamířila za vyššími sportovními ambicemi do Olomouce. Letos v srpnu třiadvacetiletá hráčka se však s novou výzvou v prvním angažmá mimo Prostějov vyrovnala velmi dobře a rychle se zařadila mezi opory mladého týmu. „Holky jsou velmi pracovité a talentované. Myslím, že jsem mezi ně i zapadla a zažila spoustu legrace,“ říká Tereza Slavíková.


Šternberk je tvoje první angažmá mimo mateřský klub. Jak hodnotíš svůj první rok v dresu Sokola?

Své první angažmá mimo Prostějov hodnotím velmi kladně. Po mém vlastním rozhodnutí změnit působiště jsem byla oslovena panem trenérem Janem Drešlem a nabídku jsem přijala. Zpětně mohu jen potvrdit, že mi v mnoha ohledech prospěla. Myslím, že jsem získala o něco více zkušeností a dodalo mi to více sebevědomí. S holkami jsme vytvořily soudržný kolektiv, který měl náboj a zapálení pro hru, což mi moc vyhovovalo. Jsem tu spokojená a uvidíme, co přinese následující sezona. Doufám, že opatření nebudou tak přísná a že budeme hrát v hale i s fanoušky, protože diváci ke sportu prostě patří a jsou dalším členem týmu na hřišti.

 

V uplynulé sezoně jste měly velmi mladý tým. Jak bys jej zhodnotila jako kolektiv?

Je pravda, že jsme měly velmi mladý, ale troufnu si zároveň říct, že také šikovný tým. S holkami jsem si sedla a sezonu si moc užila. Jsou velmi pracovité a talentované. Myslím, že jsem mezi ně i zapadla a zažila spoustu legrace. Už se moc těším na příští sezonu a pevně věřím, že dosáhneme i na lepší umístění, protože na to máme.


Tento rok máš státnice. Jak to zvládáš společně s volejbalem?

No, moc rychle to uteklo a ano, je pravda, že letos mě čekají státnice. Popravdě jsem se na to snažila nemyslet, ale čím víc se to blíží, tím víc začínám být nervózní. Momentálně pracuji na bakalářské práci na téma: Nejčastější zranění u hráčů a hráček volejbalu. Práci mám téměř hotovou a za necelé dva týdny ji odevzdám. Na konci července mě čekají samotné státnice s obhajobou. Sama jsem zvědavá, jak to zvládnu, uvidíme (smích).


Jak bys zhodnotila své volejbalové výkony? Je něco, na čem bys chtěla do další sezony zapracovat?


Jsem na sebe velmi přísná, takže jsem občas s výkony nebyla stoprocentně spokojená. Přede mnou je stále hodně práce se neustále zlepšovat. Co ale musím zmínit, je to, že jsem si na hřišti i díky mladším hráčkám, kterým jsem musela předávat zkušenosti, začala víc věřit, což se postupně projevovalo i na mých výkonech, které gradovaly. Nejvíc jsem byla spokojená s týmovým výkonem, který jsme předvedly ve finále Českého poháru, v němž jsme určitě nezklamaly. I přesto, že sezona byla ovlivněná koronavirem a ještě před začátkem extraligových utkání jsme celý tým musely do karantény a poté následovala různá opatření, kdy se trénovalo venku, na antuce a podobně, jsem si to nakonec užila a domnívám se, že kdyby soutěž pokračovala, tak dosáhneme lepších výsledků.


Uvažovala jsi někdy o angažmá v zahraničí?

Ano, i já jsem o zahraničí uvažovala, jako většina hráček. Dávám si ale dílčí cíle a do budoucna daleko nehledím. Protože libera to mají o něco těžší prosadit se v zahraničí, tak se spíš soustředím na postupné zlepšování svých výkonů. A pokud by se něco naskytlo, byla bych ráda. Nejprve musím ale ukázat dobré výkony v české extralize a především dostudovat.


Jak teď po skončení soutěžního ročníku probíhá vaše příprava na další sezonu?

Po skončení soutěží jsme dostaly pár dní volna a teď dál pokračujeme ve volnějším režimu. Každý týden ve středu jsme měly nějaké zpestření jinou pohybovou aktivitou, jako jsou tenis, badminton, horolezecká stěna, laser aréna nebo wellness, což bylo na odreagování velmi přínosné a hlavně zábavné. Navíc teď mám prostor řešit mé zdravotní komplikace, které mě provází delší dobu, a klub mi vyšel vstříc a umožnil tuto situaci s předstihem řešit tak, abych byla na sto procent připravena naskočit do přípravy před novým ročníkem. Tímto panu trenérovi moc děkuji a pevně věřím, že vše dobře dopadne.


Jaké jsou tvé plány na léto? Plánuješ nějakou dovolenou v zahraničí nebo zůstaneš tady v Česku?

Bohužel na léto žádné plány nemám, protože mě čeká celý červen zkouškové období a poté už příprava na státnice, které mám na konci července. Letos se holt budu muset obejít bez relaxu u moře (smích). Tento rok zůstanu tady v Česku a o to víc se budu těšit na další léto.