Těžká domácí prohra a konečná desátá příčka je blízko

9. 3. 2021

Druhé utkání série o deváté místo v letošním ročníku extraligy volejbalistek hostila šternberská hala Ecce Homo. Domácí tým chtěl odčinit porážku z úvodního duelu na palubovce Frýdku-Místku, s nímž o konečné umístění soupeří, hrubě se mu to ale nepovedlo. Šternberanky podlehly svému sokolskému rivalovi 0:3 a jediná prohra je dělí od potvrzení desáté pozice, která jim patřila už po základní části.

Plán domácích volejbalistek na odvetu se začal hroutit už v samotném úvodu zápasu. Po servisech Uhrové (0:6) a Pavelkové (1:9) měli hosté uklidňující náskok, který jejich zkušený tým dokázal nejen udržet, ale ještě navyšovat (9:19). Obrat se nekonal a Šternberk ztratil první set poměrem 15:25.

Druhé dějství navíc přineslo podobný obraz hry a Hanačky v něm opět tahaly za výrazně kratší konec provazu (1:4, 5:14). Navíc od stavu 7:14 přišla další bodová sprcha opět při podání nahrávačky Uhrové (7:20). Hrozící šternberský debakl odvrátilo až šest bodů při servisu střídající Zuzany Látalové (8:21, 14:21), porážka 17:25 nicméně znamenala vedení Frýdku-Místku už o dva sety.

Třetí část duelu zpočátku hrozila navlas stejným scénářem (1:5), tentokrát ale dokázaly domácí hráčky zareagovat (6:7). Jenže na obrat už síly nenašly; stačilo několik výměn a hosté byli opět na koni (7:11). A definitivní ránu šternberským nadějím zasadila podávající Pavelková (9:13, 9:17). Stejně jako ve druhém setu nakonec Hanačky uhrály sedmnáct výměn a celý zápas ztratily bez většího odporu 0:3.

„Jsem velice rád, že jsme potvrdili to, co jsme si dali za úkol, tedy přehrát soupeřky. Dařilo se nám i díky tomu, že trenér domácích vystřídal klíčové hráčky, kterým se v utkání nevedlo. Chtěli bychom v sobotu tuto sérii doma ukončit,“ plánuje trenér hostí Leoš Chalupa.

„Soupeř nás dnes zaskočil. Vletěl na nás jako tajfun a od začátku utkání podával velmi kvalitní výkon. Bylo vidět, že se na nás soupeřky dobře připravily. Naše zkušené hráčky to zaskočilo. Dal jsem proto příležitost mladším hráčkám, které dohrály zápas s nadšením celkem obstojně. Na protivníka to ovšem nestačilo,“ konstatoval domácí kouč Jan Drešl.

Třetí a možná i poslední utkání série se uskuteční v sobotu 13. března od 14 hodin ve Frýdku-Místku.


TJ Sokol Šternberk - TJ Sokol Frýdek-Místek 0:3 (-15, -17, -17)

Rozhodčí: Možnár, Ištvanech

Čas: 65 minut

Diváků: 0

Šternberk: Kamidinová, Abendroth, Herdová, Kořínková, Wańczyková, N. Látalová, libero: Slavíková. Střídaly: Z. Látalová, Jarošová, Vyjídáková.

Frýdek-Místek: Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Staňková, Borovcová, Mitrega-Mamicová, libero Teperová. Střídaly: Koloničná, Tkáčová, Petrová, Grygarová.