TOMI - REMONT Cup 2023 obhájil VK Prostějov. Šternberk skončil třetí

17. 9. 2023

Obhájce loňského vítězství VK Prostějov vyhrál i 35. ročník mezinárodního turnaje volejbalistek TOMI - REMONT Cup, který se hrál v olomoucké univerzitní hale jako Memoriál Jiřího Teplého. Druhá skončila Dukla Liberec a třetí náš Sokol Šternberk. Pořádající VK Šantovka Olomouc UP bral bramborovou medaili, poslední skončil rakouský Salcburk.

Letošního TOMI - REMONT Cupu se zúčastnilo celkem pět celků. Původní plán odehrát turnaj ve dvou skupinách po třech a play-off zhatila nemoc slovenského družstva Pirane Brusno, které se z turnaje odhlásilo na poslední chvíli. Přešlo se tak na systém každý s každým a celkové pořadí. Proto se také hrálo v sobotu a neděli na dva vítězné sety, pokud skončil duel jinak než 3:0. Pro všechny celky bylo náročné odehrát dvě utkání denně, ale na kvalitě hry to znát nebylo. Všechny své zápasy vyhrál Prostějov, který tak zaslouženě obhájil loňský triumf. V posledním utkání turnaje se v neděli v poledne utkal proti do té doby druhému neporaženému týmu Liberci, takže finále turnaje vrcholilo, tak jak mělo, soubojem prvního s druhým.

Bronzovou medaili bral na turnaji Sokol Šternberk. „Pateční duel s Prostějovem nás hodně prověřil, dokázali jsme držet krok s favoritem. Nedařilo se nám úplně v sobotu proti Liberci. V neděli pak pro nás rozhodlo, že Olomouc hrála už druhý zápas, byla tam znát únava a my jsme ten den měli jen jeden duel,“ konstatoval trenér šternberského družstva Miroslav Jehlář.

Kvalitní přípravu před startem nové sezóny ocenil předseda VK Šantovka UP Olomouc Jiří Zemánek: „Pro náš tým to byl vyloženě přípravný turnaj. Byla doba, kdy jsme měli stabilizovaný kádr a turnaj jsme pravidelně vyhrávali nebo byli druzí. Letos je trenér Drešl v jiné situaci, protože z loňského kádru mu zůstala jedna hráčka. Už však bylo vidět, že dokážeme hrát velmi dobrý volejbal, když se nám to podaří zkonsolidovat, tak v extralize bychom mohli předvádět hru, která se bude divákům líbit.“ Turnaj se musel na poslední chvíli kvůli odstoupení Brusna měnit, což nebylo vůbec jednoduché, pokud jde o organizaci. „Bohužel se to na turnajích stává, onemocněla jim většina týmu, řekli nám to na poslední chvíli. Jinak neměli důvod sem nepřijet, protože pobyt jsme jim hradili, takže ekonomika roli nehrála. Bohužel atraktivnost turnaje, který měl vrcholit v jeho play-off, jsme tím trochu ztratili a týmům to na náročnosti na fyzičku přidalo,“ dodal Zemánek.

Výsledky TOMI - REMONT Cupu 2023 (Memoriálu Jiřího Teplého)

Pátek 15. 9 .2023

Salcburk – Liberec 2:3

Šternberk – Prostějov 2:3

Sobota 16. 9. 2023

Olomouc – Prostějov 1:2

Salcburk – Šternberk 0:3 (kontumačně)

Salcburk – Olomouc 0:3

Šternberk – Liberec 0:3

Neděle 17. 9. 2023

Olomouc – Liberec 1:2

Olomouc – Šternberk 1:2

Salzburg – Prostějov 0:3

Liberec – Prostějov 1:2

Pořadí TOMI – REMONT CUP 2023

1. VK Prostějov

2. Dukla Liberec

3. Sokol Šternberk

4. VK Šantovka Olomouc UP

5. Salzburg PSVBG