TOMI - REMONT Cup v Olomouci opět za účasti našeho týmu

2. 9. 2022

Už po 34. se od čtvrtku 15. do neděle 18. září uskuteční ve sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci mezinárodní turnaj volejbalistek TOMI - REMONT Cup, jehož účastníci budou již tradičně bojovat O pohár rektora Univerzity Palackého. Významné přípravné klání se zároveň podruhé bude bohužel konat jako memoriál legendárního olomouckého trenéra Jiřího Teplého, jenž vloni 1. září podlehl zákeřné nemoci. Vedle domácích žen VK UP a hráček Sokola Šternberk se letošního ročníku zúčastní mimo jiné i úřadující šampion z Prostějova a také francouzský celek Evreux Volley-Ball v sestavě s českou reprezentantkou Evou Svobodovou.

„Jsem velmi rád, že se nám po dvou letech neblaze ovlivněných koronavirovými restrikcemi podařilo náš turnaj opět posunout na mezinárodní úroveň. A to díky hráčským i trenérským kontaktům našeho kouče Martina Hrocha, které nám pomohly zajistit účast klubu z francouzského města Evreux, jenž hrál v minulé sezoně nejvyšší soutěž, a přestože z ní sestoupil, určitě bude mít v novém ročníku ambice se do ní vrátit. A to i s českou reprezentantkou a expřerovskou volejbalistkou Evou Svobodovou. Spolu s mistrovským Prostějovem je to určitě velmi kvalitní nabídka a je skvělé, že můžeme našim fanouškům přinést ještě před startem extraligy zajímavé sportovní zážitky. Tímto jsou určitě všichni zváni,“ těší předsedu VK UP Olomouc Jiřího Zemánka.

Pro trenéra vysokoškolaček Martina Hrocha bude domácí turnaj jedním z vrcholů probíhající letní přípravy před novou sezonou. „Samozřejmě hrajeme řadu přípravných zápasů především s domácími protivníky, ale kvalitní turnaj s mezinárodní konkurencí a v atmosféře ostrých zápasů je tím nejlepším, co může náš obměněný tým prověřit,“ říká Martin Hroch.

Turnaj s mnohaletou tradicí se letos již popáté koná pod patronací renomované stavební firmy TOMI - REMONT a.s. „Jsem potěšen, že jsme se znovu mohli stát titulárním partnerem tohoto známého a fanoušky i kluby oblíbeného turnaje a navázat tak na naši trvalou podporu olomouckého ženského volejbalu. Jako významná regionální stavební společnost zaměřujeme svou podporu na úspěšné sportovce a kluby z našeho regionu. A to především na takové, kde nám to dává smysl a kde nacházíme od našich partnerů zpětnou vazbu. Což olomoucký volejbalový klub naprosto splňuje,“ chválí si dlouhodobou spolupráci ředitel TOMI - REMONT a.s. Martin Dokoupil.

Turnaj se tentokrát za účasti šestice týmů bude hrát ve dvou skupinách, v nichž se trojice soupeřů střetne systémem každý s každým. Začne se netradičně už ve čtvrtek v 17 hodin zápasem Šternberk - Prostějov ve šternberské sportovní hale Ecce Homo, v pátek se bude hrát už tradičně v Olomouci od 10.30, sobotní program zde odstartuje v deset dopoledne a v neděli se budou konat dva duely - o bronz od 10.30 a finále od 11 hodin. Obhájkyněmi loňského prvenství jsou domácí volejbalistky.


TOMI - REMONT Cup (O pohár rektora Univerzity Palackého)


Zúčastněné celky

Skupina A

VK UP Olomouc

Evreux Volley-Ball (Francie)

VK Šelmy Brno


Skupina B                                               

VK Prostějov

PVK Olymp Praha

TJ Sokol Šternberk                                                                                                                      


Rozlosování

Čtvrtek

17.00 Šternberk - Prostějov (hala Ecce Homo ve Šternberku)


Pátek

10.30 Olomouc - Evreux

17.00 Evreux - Šelmy a Olymp - Prostějov


Sobota

10.00 Olomouc - Šelmy a Šternberk - Olymp

15.30 semifinále A1 - B2

17.00 o 5. místo A3 - B3

18.00 semifinále B1 - A2


Neděle

10.30 o 3. místo

11.00 finále