Útočnou sílu Sokola zvýší medailistka z ukrajinské Superligy Inna Deninová

19. 7. 2022

Potřebnou zkušenost, ale i kvalitu do opět velmi mladého družstva volejbalistek Sokola Šternberk má přinést ukrajinská smečařka Inna Deninová. Třicetiletá hráčka přichází na Hanou z Chimiku Južnyj, s nímž v minulé sezoně slavila druhá místa v ukrajinské Superlize i poháru. Po liberu Barboře Chaloupkové, skotské blokařce Mhairi Agnewové, smečařce Anetě Weidenthalerové, americké blokařce Olivii Loren Kofieové, nahrávačce Lucii Truksové a rovněž ukrajinské univerzálce Polině Kočetkové se jedná o sedmou posilu šternberského celku.

Třicetiletá a 179 centimetrů vysoká Deninová zahájila svou seniorskou volejbalovou kariéru v ukrajinském klubu Iskra Luhansk, následně se však stěhovala do úspěšného klubu Severedončanka Severodoněck, s nímž se hned v roce 2010 radovala se zisku mistrovského titulu. Za čtyři roky působení v Severodoněcku přidala ještě několik medailových umístění v klubu a navázala na ně i v uplynulé sezoně druhými místy v lize i poháru v dalším předním ukrajinském klubu Chimik Južnyj. Ve spíše skromnějším Šternberku by měla patřit k tahounkám mladého týmu. „Nebude to pro mě poprvé, kdy budu patřit k těm nejzkušenějším hráčkám, a proto si myslím, že tuto roli zvládnu,“ hlásí sebevědomě Inna Deninová.


Odkud pocházíš a jaké byly tvé volejbalové začátky?

Pocházím ze Sverdlovska (dnešní Dovžansk), což je město ležící v Luhanské oblasti na Ukrajině. S prvními základy volejbalu jsem začínala na sportovní škole, když mi bylo dvanáct let. Teď je mi třicet, takže se vlastně volejbalu věnuji už dlouhých osmnáct let.

 

Co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

Za svůj největší životní úspěch jednoznačně považuji svou dceru. No a ve sportu je to pro mě asi titul mistr Ukrajiny sportu z roku 2010, Kosovský pohár 2021 a druhá místa v loňské sezoně. Podle mě ale stříbro není o nic méně významné než zlato (úsměv).

 

Ve Šternberku bys měla patřit k jedněm z nejzkušenějších hráček. Jak se na tuto roli těšíš?

Nebude to pro mě poprvé, kdy budu v týmu patřit k těm nejzkušenějším hráčkám, a proto myslím, že to zvládnu. Třeba i jako kapitánka, pokud mě touto rolí trenér pověří.

 

Jak se těšíš na českou extraligu? Sledovala jsi už nějaké zápasy českých týmů nebo konkrétně Šternberku?

Těším se moc. Sledovala jsem mládežnický tým české reprezentace a také mužský národní výběr České republiky - mimochodem gratuluji k úspěchu. Určitě mám v plánu se podívat také na zápasy našeho šternberského týmu.

 

Jak se těšíš na nový tým a nové spoluhráčky?

Očekávám zajímavou sezonu, nadějné hráčky a sympatický tým. Věřím, že to tak i bude. Nový tým, to je vždycky nová energie, nové emoce, nové známosti, noví kamarádi a také určité dobrodružství jak v zápasech, tak na tréninku. Jsem zvědavá a moc se na to všechno těším.

 

Hraješ na pozici smečařky. Kterou volejbalovou činnost a proč máš nejraději?

Mezi mé oblíbené volejbalové činnosti patří určitě příjem a obrana, protože si myslím, že právě tyto dvě činnosti jsou v týmové hře velmi důležité.