V Brně zvítězil favorit i následky karantény. Na konci roku bez bodu

18. 12. 2021

V 18. kole extraligy bojoval v Královu Poli Sokol Šternberk nejen proti kvalitnímu soupeři, ale také s následky nedávné covidové karantény. Tato kombinace převážila a Šternberanky prohrály jasně 0:3.

Úvod zápasu patřil domácím volejbalistkám, které při servisu Borrerové odskočily na 8:1. Šternberk až do koncovky jen marně přihlížel rostoucímu náskoku Králova Pole (20:6), pak sice skóre mírně zkorigoval (24:13), výhru Brna 25:13 ale neohrozil.

Ve druhém dějství se hostující hráčky zvedly a s domácím týmem držely krok do stavu 7:7. Královo Pole však vzápětí přitvrdilo v útoku a poté, co se na servis postavila Jelínková a přidala tři esa, byli domácí opět na koni (16:8). V závěru setu Sokol za stavu 24:17 ještě dokázal odvrátit tři setboly, na víc už ale nestačil (25:20).

Třetí sada byla na začátku vyrovnaná (8:8), Šternberk bojoval ze všech sil a domácím dokázal odskočit na 10:12. Brněnský kouč Wiesner v tu chvíli zastavil hru timeoutem a po něm pokračovala do stavu 14:14 přetahovaná o každý míč. KP Brno pak připsalo tři body v řadě (17:14), a i když se Šternberk snažil na domácí dotáhnout (20:18), otočit vedení na svou stranu se mu už znovu nepodařilo. Královo Pole nakonec zvítězilo poměrem 25:20 a celkově 3:0.

„Domácí celek na nás v úvodu nastoupil velmi dobrým servisem, kterým nás hodně zatlačil, a my tím pádem byli bezzubí na útoku. Až v dalším setu jsme se s Brnem snažili vyrovnat krok, ale soupeř měl dál utkání pod kontrolou. Gratuluji mu k výhře,“ řekl sokolský lodivod Jan Drešl.

„Jsme rádi, že se nám podařilo letošní rok uzavřít dobrým výkonem. Vedlo se nám i v různě pozměněné sestavě předvádět naši hru, převládal náš silný útok a je to pro nás určitě dobrá pobídka do dalších utkání,” kvitoval brněnský kouč Richard Wiesner.

V novém roce zahájí Šternberanky zápasový program ve čtvrtek 6. ledna prvním pohárovým čtvrtfinále na palubovce Liberce. Hrát se začne v 18 hodin.

 

VK Královo Pole - TJ Sokol Šternberk 3:0 (13, 20, 20)

Rozhodčí: Nedbálek, Hladišová

Čas: 73 minut

Diváků: 100

Šternberk: Z. Látalová, Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, libero Slavíková. Střídaly: Melicherová, Abendroth.

Královo Pole: Hrušecká, Borrerová, Bukovská, Koulisiani, Sweetová, Pavlíková, libera Digirnová, Šmardová. Střídaly: Judlová, Jelínková, Vystrčilová, Kamasová, Pavlicová.