V Ostravě tentokrát šance na body nebyla

19. 1. 2022

V dohrávce 19. kola extraligy se volejbalistky Sokola Šternberk představily na palubovce třetího celku tabulky Ostravy. Hanačky sice před dvěma měsíci uloupily z moravskoslezského pomezí bod, tentokrát však neměly mnoho šancí a podlehly favorizovanému soupeři hladce 0:3.

Do utkání lépe vstoupil domácí tým, který brzy vedl 5:1. Náskok si Ostravanky držely i nadále (8:2, 12:4), teprve potom dokázal Sokol snížit (12:7). Jenže domácí celek zapisoval další body a soupeři příliš bodovat nepovolil. Do koncovky šly volejbalistky Ostravy s pohodlným náskokem devíti bodů (20:11). Hostující družstvo sice odvrátilo dva setboly, domácí tým ale nakonec zvítězil poměrem 25:16 a ujal se vedení 1:0.

Druhá sada nabídla vyrovnaný úvod (4:4). Oba celky se přetahovaly o každý bod, znovu srovnáno bylo za stavu 8:8. Sokol pak přidal další dva body a byl mírně ve vedení, poté ale přišla bodová nadílka pro Ostravu, která osmi body při podání Nečiporukové zvrátila dosavadní průběh. Domácí tým dominoval i nadále a do koncovky šel s bodovým polštářem (20:13). Volejbalistky Šternberka sice také přidaly pár es, nicméně ostravské družstvo si bez větších potíží dokráčelo pro vítězství 25:19.

Třetí set byl alespoň zpočátku podobný tomu druhému. Opět se oba týmy na začátku přetahovaly o body a za stavu 4:4 bylo vyrovnáno. Hostující celek se na chvíli ujal vedení (8:6, 11:8), Ostrava ale znovu předvedla dlouhou sérii bodů v řadě. Na servisu se tentokrát držela Zemanová a domácí obrátili vývoj ve svůj prospěch (16:11). Náskok tří až pěti bodů Ostravankám vydržel i do koncovky; za stavu 23:16 dokonce domácí celek vedl o sedm bodů. Ostrava si pohodlně dokráčela pro vítězství i v dalším setu a celé utkání jasně ovládla poměrem 3:0.

„Ostrava zvítězila zaslouženě, když nás zatlačila servisem a my jsme nestíhali a kupili zbytečné chyby. Naše mladé holky jsou hodně unavené, hrají i mládežnické soutěže, a to se projevilo. Každopádně gratuluji protivníkovi k výhře,“ konstatoval trenér Sokola Jan Drešl.

„Byli jsme důraznější ve všech činnostech a zaslouženě jsme vyhráli. Malinko jsme v některých pasážích hry byli vlažnější, ale pak jsme se zase vrátili k agresivitě, takže za mě zasloužené tři body. Musím pochválit kompletně celý tým včetně střídajících holek, které přišly na hřiště,“ kvitoval domácí kouč Zdeněk Pommer.

Další ligový duel čeká Šternberanky už tuto sobotu 22. ledna, kdy se představí v rámci 21. kola na hřišti Prostějova.

 

TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk 3:0 (16, 19, 18)

Rozhodčí: Peloušek, Velinov

Čas: 72 minut

Diváků: 80

Ostrava: Nečiporuková, Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Jasečková, Bauerová, Chládková.

Šternberk: Körmendyová, Ramajová, Lazárková, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, libero Slavíková. Střídala: Kořínková.