V poháru končíme, odveta s Libercem ale byla důstojná

13. 1. 2022

Překvapení se nekonalo. Po porážce 0:3 v Liberci a domácí prohře s Duklou 1:3 v odvetě končí volejbalistky Sokola Šternberk v letošním ročníku Českého poháru ve čtvrtfinále. Největšímu favoritovi však byly velmi důstojným soupeřem.

Šternberk v roli outsidera v úvodním setu s Libercem dlouho prohrával, v polovině sady se však karta otočila a rázem to bylo až o pět bodů ve prospěch domácího celku. Ten nakonec překvapivě zvítězil 25:21 a vykřesal alespoň malou pohárovou jiskřičku.

Ta však začala uhasínat už ve druhém dějství, v němž Dukla prakticky neustále vedla a nakonec po výsledku 25:18 vyrovnala.

A přestože úplný začátek třetí části byl vyrovnaný (4:4), liberecká demolice po servisu Kvapilové a skóre 25:10 definitivně pohřbily šternberské naděje.

Čtvrtý set už se hrál pouze z „povinnosti“, nicméně přinesl pěkný volejbal, v němž Sokol spíše dotahoval náskok favorita a po porážce 21:25 prohrál celkově 1:3.

„Jsme rádi, že jsme postoupili do Final Four. Dnešní vítězství se nerodilo lehce. První set jsme nezvládli, pak jsme si pomohli střídáním, zahrály si všechny holky a postoupili jsme,“ kvitoval kouč Dukly Libor Gálík.

„Liberec jsme v úvodním setu zaskočili, přestože jsme měli k dispozici jen osm hráček. Holky to solily a hosté na to nenašli recept. Pak ale zlepšili přihrávku a ve třetí sadě nás totálně rozbili. Ve čtvrté už jsme tahali za kratší konec. Nicméně jsme Liberec přinutili hrát v plné síle, takže i přes očekávanou porážku holkám děkuji,“ konstatoval šéf domácí lavičky Jan Drešl.

Zpátky v ligovém kolotoči se Šternberanky octnou už tuto sobotu 15. ledna, kdy v rámci 20. kola nejvyšší domácí soutěže přivítají od 17 hodin olomouckou Univerzitu Palackého.

TJ Sokol Šternberk - VK Dukla Liberec 1:3 (21, -18, -10, -21)

Rozhodčí: Kavala, Peloušek

Čas: 90 minut

Diváků: 70

Šternberk: Körmendyová, Ramajová, Lazárková, Kořínková, N. Látalová, Z. Látalová, libero Slavíková. Střídala: Vyjídáková.

Liberec: Nová, Nečasová, Skrypaková, Kojdová, Kohoutová, Šotkovská, libero: Dostálová. Střídaly: Šulcová, Kvapilová, Dubianská, Bartošová, Blažková.