V poháru se překvapení nekonalo, Liberec doma vyhrál 3:0

6. 1. 2022

Těžkou úlohu měly volejbalistky Sokola Šternberk v úvodním utkání čtvrtfinále Českého poháru. Nastoupily totiž na palubovce loňského finalisty soutěže, úřadujícího mistra a vedoucího týmu aktuálního pořadí extraligy Dukly Liberec. Mladé Šternberanky ostudu rozhodně neudělaly, i přes snahu však trochu podle očekávání prohrály 0:3.

Sokol v Liberci poprvé nasadil do základní sestavy kadetku Lazárkovou, která se do týmu vrátila z hostování v Olomouci. Hosté měli proti velkému favoritovi slušné začátky setů, v tom druhém dokonce vedli 4:0, jenže průběh se pokaždé velmi záhy zlomil ve prospěch Dukly, která pak kontrolovala svůj náskok. Viditelné to bylo na konci druhé sady, v níž Hanačky dotáhly na 18:19, ale vzápětí dostaly šest bodů v řadě a bylo po nadějích. Nejvyrovnanější byla třetí část, Šternberanky se dlouho držely o dva tři body na dostřel, koncovku si však Liberec opět pohlídal a po zásluze zvítězil 3:0.

„Holkám nemám moc co vyčítat, hrály bojovně a s chutí. Kvalita soupeře, který nás zatlačil velmi účinným servisem, ale byla znát. Odehrály jsme důstojné utkání, chyběla tomu jen třešnička v podobě jednoho setu pro nás. Mladá Lazárková nastoupila bez jediného tréninku s námi, nehrála špatně, ale zejména na příjmu to ještě nebylo úplně ono. V odvetě doma budeme bojovat, nicméně respektujeme sílu protivníka,“ hodnotil šternberský kouč Jan Drešl.

O udržení naděje na obhajobu loňské účasti v pohárovém Final Four se Šternberanky pokusí v domácí odvetě proti Liberci ve čtvrtek 13. ledna od 18 hodin v hale Ecce Homo.

 

VK Dukla Liberec - TJ Sokol Šternberk 3:0 (18, 18, 22)

Rozhodčí: Hladišová, Poláček

Čas: 73 minut

Diváků: 150

Liberec: Kojdová, Nečasová, Skrypaková, Šulcová, Kohoutová, Kvapilová, libero: Dostálová. Střídaly: Kolářová, Bartošová, Šotkovská, Blažková.

Šternberk: Ramajová, Lazárková, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Slavíková. Střídala: Vyjídáková.