V sokolském derby Šternberanky na body nedosáhly

14. 12. 2023

Po domácí porážce s Přerovem hrály volejbalistky Sokola Šternberk další velmi důležitý zápas v boji o play-off. Tentokrát v předehrávce 14. extraligového kola na palubovce posledního Sokola Frýdek-Místek. Šternberk tahal v duelu po celou dobu za kratší konec a odjel z hřiště rivala bez zisku setu i bodů.

Domácí volejbalistky vstoupily do utkání aktivně a brzy se ujaly vedení 8:4. Po dvou esech Doshkové si vzal trenér hostí Miroslav Jehlář za stavu 7:14 oddechový čas a jeho svěřenkyně stáhly náskok Frýdku na čtyři body. Jenže kapitánka domácích Strušková opět dvěma body oddálila soupeře a domácí Sokol si pak dokráčel pro klidné vítězství 25:17.

Druhé dějství zahájil Šternberk lépe. Po vyrovnaném úvodu sice prohrával 7:10, ale dokázal skóre otočit a díky bodovým příspěvkům polských hráček Kłodové, Deptuchové a Laskowské vedl 15:13. Domácí si ale nenechali protivníka odskočit, v závěru po vyrovnaném stavu 20:20 úřadovaly Strušková s Agbolossouovou a i druhý set zůstal doma - 25:21.

Ve třetím dějství domácí od začátku vedli, hostující tým srovnal až na 16:16 po esu kapitánky Anety Weidenthalerové. Po bloku Cohenové šel Šternberk dokonce do vedení (20:19), ale pak přišla série bodů Frýdku-Místku, která znamenala jeho vítězství v setu 25:20 a v celém zápasu 3:0. V tabulce se tak Frýdek-Místek přiblížil Šternberku na tři body.

„Dnes nám v utkání chyběla naše bojovnost. V útoku jsme hráli stále technické míče namísto tvrdých útoků a k tomu jsme udělali strašně moc technických chyb. Domácí byli výborní v poli, spoustu věcí nám vybrali a vyhráli zaslouženě. Od nás to byl jen průměrný výkon,“ řekl po utkání zklamaný kouč Šternberka Miroslav Jehlář.

Další duel hraje Sokol Šternberk v rámci 15. kola extraligy doma v sobotu 16. prosince od 17 hodin proti Šelmám Brno.

TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Sokol Šternberk 3:0 (17, 21, 20)

Rozhodčí: Peloušek, Ištvanech

Čas: 79 minut

Diváků: 110

Frýdek-Místek: Petrová, Krejčí, Doshková, Agbolossouová, Strušková, Dvořáčková, libero: Kulová. Střídala: Fukalová

Šternberk: Cohenová, Kurerová, Deptuchová, Laskowská, Kłodová, Weidenthalerová, libero: Vyjídáková