Velká senzace a další dva body. Z Olympu vezeme výhru 3:2!

14. 12. 2019

Povzbuzen předchozí pětisetovou výhrou nad Přerovem zajížděl Sokol Šternberk do Prahy na Olymp a zaskočil pátý tým tabulky, když mu sebral dva body, odvezl si vítězství 3:2 a poskočil na klíčové osmé místo v tabulce.

První set utkání do té doby pátého s desátým celkem byl v jednoznačné režii domácího Olympu. Pražanky dobře servírovaly a v útoku nedělaly chyby. Šternberk byl hodně zakřiknutý a vyrobil neuvěřitelných 11 nevynucených chyb (servis, útok, síť).

Druhá sada zpočátku nasvědčovala tomu, že bude podobná jako ta první. Olymp vedl 8:3, ale poté ztratil koncentraci, dělal zbytečné chyby a Sokol se dostal do hry. Rozehrála se Schandlová a servis Šternberka domácím značně škodil. Hosté se dostali do vedení 18:14 a 20:17. Olymp pak začal hrát soustředěněji, podařilo se mu vyrovnat na 21:21, ale v koncovce byly odvážnější a úspěšnější hráčky z nejmenšího ligového města.

Dobře rozehrané Šternberanky pokračovaly v kvalitní hře a vedly i v úvodu třetího setu. Srážela je ale série chyb na servisu, Olympu se podařilo set zlomit až za stavu 10:11 čtyřbodovou sérií a potom se rychle dostal do vedení. Domácí hráčky sice nechaly soupeře dotáhnout (20:15, 21:18), ale Šternberk se opět připravil o více bodů chybami na servisu.

Do čtvrtého setu nastoupily domácí volejbalistky zodpovědně, trápily hlavně Meidlovou servisem a rychle vedly 6:1. Jenže zase přišlo polevení, Sokol se dostal na dostřel a zle pražskému týmu zatápěl (12:13). Šternberk náhle vedl 15:14 a následně 21:15. Z tohoto šoku se Olymp nevzpamatoval, dobře rozehraný set nedotáhl do konce a muselo se rozhodnout v tiebreaku.

V něm bylo na Pražankách vidět, jak si nevěří a bojí se hrát volejbal. Od stavu 2:2 Šternberk odskočil na 3:10 a o velkém překvapení kola bylo v podstatě rozhodnuto. Domácí hráčky se nezmohly od poloviny čtvrtého setu ke kloudnému výkonu a Šternberk se zaslouženě radoval z cenného vítězství.

„Jsem rád, že jsme se po prvním setu, který byl pro nás katastrofální, srovnali a začali jsme hrát lepší volejbal. Zápas byl jako na houpačce. Pro nás to jsou velmi cenné body. Musím všechny holky pochválit a poděkovat jim za dárek k mým dnešním narozeninám,“ těšilo dvakrát kouče Sokolek Jana Drešla.

„Mrzí nás dva ztracené body na domácí palubovce. Utkání jsme velmi dobře rozehráli, ale trestuhodně jsme promarnili koncovku druhého setu a potom především i čtvrtý set. Soupeři jsme tímto nabídli vítězství a ten toho dokonale využít,“ litoval šéf domácí lavičky Stanislav Mitáč.

Další ligové utkání odehrají Šternberanky v sobotu 21. prosince, kdy budou od 17 hodin hostit v hale Ecce Homo vicemistra z Prostějova.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 2:3 (10, -23, 19, -20, -11)

Rozhodčí: Poláček, Dmejchal

Čas: 111 minut

Diváků: 200

Olymp: Staňková, Šimáňová, Smutná, Denysovová, Purchartová, Kalhousová, libero Pešková. Střídaly: Fomenková, Ovečková, Komárková, Černá.

Šternberk: Šmídová, Schandlová, Kneifová, Karabinovičová, Meidlová, Kofieová, libero Zilbermanová. Střídaly: Sifferlenová, Kořínková, Mazurová.