Velký návrat! Vítáme zpět Olivii Kofieovou

30. 6. 2022

Diváky oblíbená a na hřišti pro svůj temperament nepřehlédnutelná. Taková je americká blokařka Olivia Loren Kofieová, která se po dvouleté pauze vrací do kádru volejbalistek TJ Sokol Šternberk. Po liberu Barboře Chaloupkové, skotské blokařce Mhairi Agnewové a smečařce Anetě Weidenthalerové se jedná o čtvrtou posilu klubu z nejmenšího extraligového města. V tomto případě tedy staronovou.

Brzy šestadvacetiletá, 190 centimetrů vysoká hráčka začínala s dospělým volejbalem v americkém klubu Western Michigan University. Své evropské působení načala v polské Mazovii Varšava, odkud se v roce 2019 přesunula pod šternberský hrad. Výraznými výkony zaujala olomouckou Univerzitu Palackého, kde strávila část sezony 2020/2021, a stihla ještě angažmá ve švédském Engelholmu, s nímž oslavila druhé místo v lize i poháru. Nyní se vrací do Šternberka, kde si dobyla srdce zdejších fanoušků. „Už se nemůžu dočkat, až je všechny zase uvidím ve šternberské hale a budu moct reprezentovat jejich město,“ vyznává se Olivia Kofieová.


Ve Šternberku jsi už působila. Proč ses rozhodla pro návrat?

Šternberský klub byl velmi laskavý, že mi dal nabídku, abych se vrátila zpět, a já jsem se rozhodla ji využít. Už se těším, až tu budu opět hrát. Bude pro mě velmi příjemné vrátit se zpět na známé místo a mezi lidi, které už také znám.


Co je tvoje silná stránka a na čem bys chtěla naopak ještě zapracovat?

Mou největší sílou je určitě moje vášeň a energie, kterou přináším. Ráda povzbuzuji ostatní spoluhráčky a samozřejmě také fanoušky. Momentálně tvrdě pracuji na tom, abych se vrátila připravená na sto procent po operaci ramene.


Po odchodu z Olomouce jsi hrála v Engelholmu. Jak se ti tam líbilo?

Na Švédsku a Engelholmu se mi líbilo úplně všechno. Můj trenér pocházel z Kalifornie a všichni tam byli moc milí. Jsem také částečně Švédka, takže to byla zábava, když jsem tam mohla pár měsíců žít. Bylo to úžasné.


Co ráda krom volejbalu děláš ve svém volném čase?

Když mám chvíli volna, velmi ráda tancuji, také chodím ven a trávím čas se svou rodinou. Mám velmi ráda filmy a samozřejmě také čtení knížek.


Je něco, co bys ještě před začátkem sezony ráda vzkázala šternberským fanouškům?

Chtěla bych jim říct, že už se nemůžu dočkat, až je všechny zase uvidím ve šternberské hale a budu moct reprezentovat jejich město. Zároveň také doufám, že budeme předvádět kvalitní výkony a že na mě budou pyšní.


Jaké jsou tvé osobní volejbalové cíle pro příští sezonu?

Mým největším cílem je na sobě tvrdě pracovat, abych se vrátila na úroveň, na které jsem byla před operací. A velmi si přeji, abychom v nové sezoně skončili alespoň na šestém místě.


Jak se těšíš na nový tým a návrat zpět do České republiky?

Těším se moc. Už se nemůžu dočkat, až se vrátím zpět k týmu a do Šternberka. Nebojte, brzy tam budu!