Sokol bojoval v Ostravě o body, nakonec je těsně nemá

25. 11. 2023

Volejbalistky TJ Sokol Šternberk nastoupily v 11. kole na palubovce TJ Ostrava. V utkání pátého celku se sedmým vedla Ostrava 2:0, ale Sokol se nevzdal a snížil na 1:2. Ve čtvrtém setu ale Ostrava opět zabrala a vyhrála vyrovnané utkání i se štěstím 3:1.

První set zápasu byl jako na houpačce. V jeho úvodu vedli spíše domácí, pak ale Sokol otočil a vyhrával 14:11. Následně ovšem zabrala Ostrava a v závěru díky bodům Hadáčkové a Kojdové získala první sadu poměrem 25:22.

Ve druhém dějství Ostrava vedla po bodech Kojdové a esu Jakuškinové 15:12. Za stavu 19:21 vystřídal trenér hostí Jehlář nahrávačky, za Kurerovou šla Přibylová a Sokol šel rázem po zisku setu, měl i výhodu setbolu, ale domácí hru nakonec získali po boji 28:26.

Ve třetí části se Šternberku podařilo snížit. V polovině setu získaly náskok Deptuchová s Kłodovou, pak svůj tým podržela v útoku kapitánka Weidenthalerová, náskok hosté udrželi a Sokol po výhře 25:21 snížil na 1:2.

Čtvrtá část utkání byla dlouho vyrovnaná. Sokol vedl po bodech Přibylové a Deptuchové 12:11. Nahrávačka Přibylová se činila, třemi přímými body z podání dostala hosty do vedení 15:11. V domácím celku ale zvedla prapor kapitánka Skřivanová a po smeči reprezentantky Jedličkové vedla Ostrava 17:16. Po dvou blocích Hadáčkové už vyhrávali domácí o tři a Ostrava dovedla set i zápas k vítězství 3:1. V domácím celku bodově zazářila Kojdová s 29 body, za hosty drželo bodově Sokol trio Kłodová, Weidenthalerová a Deptuchová.

„Soupeř nenechal v prvním nic náhodě, my jsme začali zase zbytečně opatrně. Postupně jsme jejich vedení dokázali stahovat a skončilo to o tři body. Druhý set jsme odstartovali mnohem lépe, útočili jsme, rozkoukali jsme se v nové hale. Závěr byl velmi dramatický, byl tam jeden sporný moment, bohužel ne pro nás, nedali jsme setbol a set získala Ostrava. Třetí část jsme se snažili tlačit, dařilo se nám to a vyhráli jsme. Dělali jsme také mnohem méně chyb. Ve čtvrté sadě bylo z naší strany zase příliš opatrných míčů, hodně zkažených podání či špatně umístěných. V koncovce si to Ostrava v domácím bouřlivém prostředí nenechala utéct,“ zhodnotil duel kouč Sokola Miroslav Jehlář.

Ve čtvrtek 30. listopadu čeká Šternberanky předehrávka 12. ligového kola, a to doma od 18 hodin proti Dukle Liberec.

TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk 3:1 (22, 26, -21, 20)

Rozhodčí: Hladišová, Koutník

Čas: 116 minut

Diváků: 110

Ostrava: Fukalová, Skřivanová, Jasečková, Hadačková, Jašuškinová, Kojdová, libera Slavíková, Tobiášová. Střídaly: Kašparová, Jedličková, Mikelová, Bauerová.

Šternberk: Kurerová, Deptuchová, Laskowská, Kłodová, Weidenthalerová, Cohenová, libero: Vyjídáková. Střídala: Přibylová.