Důležité derby ovlivnila nemoc. Tři body odváží Přerov

7. 12. 2023

Volejbalistky TJ Sokola Šternberk hrály v předehrávce 13. kola doma s týmem Volejbalu Přerov. V úvodním setu měly blízko k jeho zisku, ale prohrály jej a přes vítězství v tom druhém dokázal Přerov vyhrát ve Šternberku 3:1. V tabulce se tak dostal Přerov o bod před Sokol, který šel do utkání jen se sedmi ne zcela zdravými hráčkami.

Po vyrovnaném úvodu získal domácí Sokol při servisu nahrávačky Kurerové vedení 15:10, což vypadalo pro domácí celek nadějně. Hosté poslali na hřiště Hůskovou místo Lazárkové a dokázali snížit na rozdíl dvou bodů. Šternberk stále držel vedení, vedl ještě 19:16 a 23:21, ale závěr patřil hostující Kovačićové, která nejprve smečí srovnala a pak dvěma přímými body z podání zajistila Přerovu vedení v duelu.

Ve druhém dějství Sokol po celý jeho průběh mírně vedl. Srovnáno bylo za stavu 13:13 a 21:21, závěr tentokrát domácí celek zvládl, když se prosadila v útoku Cohenová, která pak přidala bod z podání, a setbol následně proměnila polská hráčka Klodová.

Ve třetí části Přerov hned v jeho úvodu díky bodům Kohoutové, Vajdové a Kovačićové utekl domácím týmu a získal náskok šesti bodů (9:3). Tuto výhodu si pak hostující celek udržoval až do koncovky setu, kterou zvládl a po vítězství 25:18 získal vedení 2:1.

Ve čtvrtém setu byl průběh vyrovnanější, domácí hráčky bojovaly, ale chyběly body Deptuchové. Kapitánka Weidenthalerová se snažila tým burcovat, ale Přerov získal vedení 12:8 a byť se domácí tým ještě jednou dostal na tři body (15:18), tak si hosté již nenechali vítězství vzít a po zisku čtvrtého setu vybojovali celý zápas.

„Dnešní zápas se nám bohužel nepovedl tak, jak bychom si představovali. Nechceme se vymlouvat, ale i z důvodu marodky, některé hráčky hrály pod antibiotiky a nastoupily bez tréninku rovnou do zápasu. I tak jsme dokázali vzdorovat. Prví set jsme prohráli vlastními chybami na jeho konci. Druhý set jsme vyhráli, ale chyběla nám taková agresivita. Nebyl to ten zápas, co hráváme - agresivita na útoku nebyla v takové míře, aby se nám dařilo uhrávat úplně všechno. Snad se z toho do příštího týdne dostaneme a nemocné hráčky se dostanou do tréninku. Gratulujeme soupeři,“ zhodnotil duel kouč Sokola Šternberk Miroslav Jehlář.

„Dnes musí u nás převládat spokojenost z vítězství za tři body. Soupeř na to, že má nemocné hráčky, dřel, makal, neměl co ztratit. My jsme obrátili první set, myslím si, že jsme ale pak hrubě podcenili ten druhý. Třetí set byl v naší režii a v podstatě tak, jak se vyvíjel ten třetí, tak i ten čtvrtý jsme pak už měli pod kontrolou. Takže vítězství pro nás zasloužené, ale klobouk dolů před domácími holkami, odehrát to v sedmi lidech na téhle úrovni, tak jim k tomu výkonu také gratuluji,“ řekl po utkání kouč Přerova Radim Vlček.

Další zápas odehraje Šternberk v rámci 14. extraligového kola ve středu 13. prosince od 17 hodin ve Frýdku-Místku.

 

TJ Sokol Šternberk - Volejbal Přerov 3:1 (- 23, 23, -18, -20)

Rozhodčí: Slezák, Ištvanech

Počet diváků: 110

Čas: 110 minut

Šternberk: Kurerová, Deptuchová, Laskowská, Kłodová, Weidenthalerová, Cohenová, libero: Vyjídáková

Přerov: Lazárková, McClellanová, Tinklová, Vajdová, Kohoutová, Kovačićová, libero Kulová. Střídaly: Hůsková, Martincová, Oborná, Oujezdská